شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 23, 2021
آیت الله سیدنصیر حسینی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسئولان هر قولی که به حوزه‌ها برای رفع مشکلات می‌دهند، عملی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از یاسوج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی، به منظور بررسی وضعیت کنونی و مشکلات حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویر احمد به این مرکز علمی حوزوی رفت و با مدیر حوزه علمیه خواهران استان و مسئول مدرسه علمیه خواهران فاطمیه شهر یاسوج نشستی برگزار کرد.

در این نشست، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در کشور و استان و به خصوص شهر یاسوج اظهار کرد: برای مقابله با این آسیب‌ها تنها به فرهنگ‌سازی نیاز داریم و با اقدامات سخت و سلبی نمی‌توان آسیب‌ها را کاهش داد.

امام جمعه یاسوج ادامه داد: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نباید دست روی دست گذاشت و به صرف نبود بودجه کاری انجام نداد، هر چند برای حوزه فرهنگ اعتبار و بودجه مناسب در نظر گرفته نشده، اما نباید نا امیدانه و دست بسته در مقابل آسیب‌ها کوتاه آمد و کاری نکرد.

 استاد حوزه با تاکید بر این که دستگاه‌های فرهنگی نباید از زیر بار فرهنگ‌سازی شانه خالی کنند، تصریح کرد: یکی از دستگاه‌های فرهنگی و فرهنگ‌ساز حوزه‌های علمیه است که باید مسئولان برای گسترش فعالیت‌ها به کمک حوزه‌ها آمده و مشکلات آن‌ها را در حد توان برطرف کنند.

امام جمعه یاسوج با اشاره به وظایفی که حوزه‌های علمیه بر عهده دارند و در کنار دانشگاه دو بال علمی و پژوهشی به شمار می‌روند، روند،اظهار کرد: طلاب جوان نقش مهمی در تبلیغ و ارشاد مردم در نقاط دور دست و محروم برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند و بر همین اساس نیاز است که حوزه‌های علمیه استان از نظر زیرساخت‌ها تقویت شوند.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جوانانی مستعد و نخبه است و در حوزه‌های عملیه طلاب جوان و نخبه و جهادی خدمات زیادی در قالب گروه‌های جهادی انجام می‌دهند، به وضعیت نامطلوب ساختمان‌ها و فضای فیزیکی حوزه‌های استان اشاره کرد و گفت: حوزه‌های علمیه استان با کمترین امکانات و زیرساخت‌ها نهایت تلاش خود را جهت تربیت هر چه بهتر طلاب در ابعاد مختلف دارند و نباید به دلیل برخی مشکلات اولویت‌های اصلی حوزه فراموش شود.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان استانی خواست اگر وعده‌ای به حوزه‌های علمیه جهت رفع مشکلات می دهند، عملی شود، تاکید کرد: نباید وعده‌ها تنها روی کاغذ و در حد حرف باشد.

در این نشست، حجت‌الاسلام افتخاری، مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان با اشاره به برخی مشکلات زیرساختی مدارس علمیه، اظهار کرد: شاید تنها حوزه علمیه خواهران استان که در بین چند حوزه فعال کمترین مشکلات را دارد، حوزه علمیه گچساران است.

وی به مشکلات حوزه علمیه دهدشت اشاره کرد و گفت: بسیاری از طلاب خواهر از مناطق مختلف مثل دیشموک و قلعه‌رئیسی در حوزه علمیه دهدشت تحصیل می‌کنند و اغلب هم با سختی و مشکلات درس می‌خوانند.

افتخاری به وعده برخی مسئولان استانی اشاره کرد و افزود: وعده‌هایی داده شده، اما در عمل بسیاری از آن‌ها محقق نشده است که امیدواریم به دلیل حساسیت کار حوزه‌ها و نقش و رسالتی که بر عهده دارند، این وعده‌ها عملی شود.

خانم کریمی‌زاده، مدیر مدرسه علمیه فاطمیه یاسوج هم در این نشست با اشاره به برگزاری کلاس‌های درس به صورت مجازی، اظهار کرد: درس‌ها به صورت مجازی و در سامانه مدرس تدریس می‌شوند.

وی ادامه داد: این سامانه از طریق مرکز مدیریت قم طراحی شده و به گونه‌ای است که امکان سؤال و جواب در سامانه وجود دارد.

کریمی‌زاده اضافه کرد: برخی از طلبه‌ها که از نظر تهیه گوشی تلفن همراه و یا موضوعات دیگر مشکلاتی داشتند، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در خوابگاه حوزه مستقر هستند و به صورت حضوری تحصیل می‌کنند که تعداد آن‌ها ۱۱ نفر است.

 انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8