سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 20, 2021
شهید فخری زاده

حوزه/ ۶ تن از ائمه جمعه اهل سنت آذربایجان غربی با صدور پیام های جداگانه، ضمن محکومیت شهادت شهید فخری زاده، آن را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از آذربایجان غربی، ائمه جمعه شهرهای ارومیه، مهاباد، پیرانشهر، بوکان،اشنویه و ربط با صدور پیام های جداگانه شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفتند.

ماموستاعبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر دست ظالمان و ستمگران و ایادی استعمارگران و رژیم صهیونیستی و همکارانشان از آستین تروریسم بیرون آمد و یکی از نقاط قوت ملت بزرگ ایران که داشتن دانشمندان متعهد است را هدف قرار دادند.

متاسفانه در شرایطی که هنوز قلوب ملت مسلمان ایران اسلامی متاثر و متالم از شهادت سردار دلهاست، بار دیگر شاهد از دست دادن یکی از عزیزان و بزرگان حوزه علمی کشورمان هستیم، و این سوال در اذهان به وجود می آید که چرا تنها یک روز پس از مبادله جاسوس دو تابعیتی استرالیایی-انگلیسی رژیم صهیونیستی؛ تیم تروریستی این رژیم دست به چنین جنایتی زده است، باید اعتراف کنیم نتیجه اعتماد به دشمن و خوش باوری و داد و ستد با آن چیزی جز این نخواهد بود.

جامعه اهل سنت ایران اسلامی همپای دیگر اقشار کشور به عنوان یک خواسته ملی، انتظار دارد وزارت دفاع، وزارت اطلاعات و همچنین ارگان‌های مربوطه در سریع ترین زمان ممکن، متجاوزان چه داخلی و خارجی را به اشد مجازات برسانند و همانطور که رهبری فرمودند، دوران بزن در رو تمام شده است، امیدواریم در سریعترین زمان انتقام این شهید و همچنین سردار شهید سلیمانی و شهدای هسته‌ای و دیگر شهدای کشور را ان شاءالله از ظالمان و صهیونیست‌ها بگیریم.

شهادت سرافرازانه شهید محسن فخری زاده را به پیشگاه ولی فقیه حضرت آیت الله خامنه ای و فرماندهی کل قوا و عموم ملت ایران و خانواده بزرگوار این شهید تبریک و تسلیت نموده و از خداوند متعال خواهانیم توفیق پیروی از راه شهیدان را نصیب همه ما گرداند.

ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّـهِ أَمْوَاتا  بَل أَحْیَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِم یُرزَقون

شهادت، هنر مردان خداست.

برای انسانهای وارسته ای همچون محسن فخری زاده دانشمند بزرگ اسلام وایران، هجرت از دنیا با مرگی جز شهادت قابل تصور نبوده و نیست.

شهادت دانشمند هسته ای و خلاق وخوشفکر که مجاهدت در راه خدا و مبارزه با ظلم و استعمار را سرلوحه زندگی علمی خود قراداده بود برای ملت ایران ضایعه ای اسفناک و سنگین بود.

استکبار جهانی بدانند که این شهادت ها مسیر حق طلبی و مبارزه با ظالمان را از بین نخواهد برد بلکه عزم حق جویان را در دفع سلطه شیاطین محکمتر خواهد کرد.

با این اعمال وحشیانه و ددمنشانه ازسوی دشمنان، نور فروزان اندیشه متعالی شاگردان این مکتب رهایی بخش روز به روز تابنده تر خواهد شد، و جرثومه فساد و تباهی جامعه بشری یعنی اسرائیل غاصب را بحول قوه الهی برروی کره زمین محو خواهند نمود.( ان‌شاءالله)

لذا اینجانب این ضایعه را محضر مقام معظم رهبری و خانواده معزز این شهید والا مقام،نیروهای مسلح وجامعه علمی و همه ملت عزیز ایران تبریک و تسلیت عرض مینمایم

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

عثمان یوسفی، امام جمعه ربط:

(وَإِذ یَمکُرُ بِکَ الَّذِینَ کَفَرُوا لِیُثْبِتُوکَ أَو یَقتُلُوکَ أَوْ یُخرِجُوکَ وَیَمکُرُونَ وَیَمکرُ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ المَاکِرِینَ )

اینجانب حادثه تروریستی دماوند و شهادت دانشمند بی بدیل هسته ای شهید محسن فخری زاده را به پیشگاه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) وخانواده ایشان و ملت شهید پرور ایران تسلیت عرض مینمایم.

آنچه مسلم است این است که، نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین قربانیان ترور وتروریسم در تاریخ معاصر جهان است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی شمار زیادی از صدیقترین و پاک ترین یاران امام خمینی (ره) بر اثر ترورهای ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

ازدولت مردان تا مردمان عادی، سیاستمداران، عالمان و دانشمندان، زنان وکودکان بی پناه و مرزداران غیور، دانشگاهیان وروحانیون اهل سنت وتشیع مورد ترور قرار گرفته اند.

تروریست بودن صهیونیست ها و آمریکایی ها پدیده شوم جدیدی نیست این خوی خباثت گونه ایشان و ذاتی یهود در طول تاریخ بوده است.

اما بسیار جای تاسف است که هنوزهم جریاناتی هستند که دنبال مذاکره با آمریکا و طمع در مهربانی ایشان را دارند.

مگر نمیدانند که صحبت های نتانیاهو درباره این دانشمند ارزشمند و شهید ما بار دیگر پرده از نیت های مکتوم و منحوس صهیونیست ها را در حق ملت ایران برداشت.؟

ترور دانشمندان هسته ای نشان از ضعف دشمن است و دیگر توان رویاروی و مواجه علمی و سیاسی و حتی نظامی را با نظام مستحکم و مبارک جمهوری اسلامی را ندارند.

باید آگاه باشیم که این حرکت وحشیانه وغیر انسانی و غیراسلامی حرام و محکوم است و صهیونیست ها به دنبال این هستند که نگذارند یک الگو در مقابل چشم مردمان جهان دیده شود، اما به کوری چشم دشمنان اسلام و دشمنان نظام جمهوری اسلامی، ایران تبدیل شده به یک الگوی حسنه ویک حرکت زنده.

ماموستا عباس احمدی، امام جمعه بوکان:

بسم الله الرحمن الرحیم
دشمنان ملت ایران سالیان طولانی است برای رسیدن به اهداف خود ترور بزرگ مردان این ملت را در برنامه های خود قرار داده است و ۴۲ سال است که ملت شهید پرور ایران زخم خورده ترور بوده و در این میان بسیاری از بزرگ مردان خود را با ترور از دست داده است.

بی تردید دشمنان در این نوع ترورها پیشرفت های علمی کشور را هدف قرار داده اند و این مهم نشان می دهد که آن ها با هر نوع پیشرفت ملت ایران سر جنگ دارند و حاضرند برای کار خود دانشمندان بزرگ این سرزمین را ترور کنند.

دشمن با ملت ایران سر کین دارد و این مهم چیز پنهانی نیست و ترور حد اقل ۵ دانشمند بزرگ کشور طی چند سال اخیر نشان از واقعیت این موضوع می دهد.

بی تردید ملت ایران با این اقدامات کور و ناجوانمردانه دشمن تسلیم نخواهد شد و و قدرتمند تر از گذشته پا در فتح قله های علمی خواهند نهاد.

رژیم کودک کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار که عامل این ترور و دیگر ترورهای انجام شده در کشور هستند بی تردید ترسو ترین و بزدل ترین حکومت ها هستند.

این شهادت را خدمت مقام معظم رهبری و خانواده آن شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض می کنم و این اقدام ناجوانمردانه محکوم می کنم و امید است نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با شناسایی عاملین داخلی این جنایت آنان را به سزای عمل ننگین خود برساند و مردم ایران منتظر پاسخ کوبنده به عاملین اصلی این اقدام هستند.

سید مصطفی امام جمعه اشنویه:

بسم الرحمن الرحیم

منَ الْمُؤمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَّن قَضَیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبدِیلا.

ابتدا شهادت مظلومانه و ناجوانمردانه ی دانشمند متعهد و بی ادعا شهید دکتر محسن فخری زاده را خدمت مقام معظم رهبری و ملت ایران به ویژه خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

از آنجا که دشمنان می خواهند نخبگان علمی در انحصار خودشان باشند به این اقدام بزدلانه روی می آورند دشمنان باید بدانند با این اقدام پلید شیطانی نمی توانند سیر توسعه و پیشرفت کشور را بگیرند و به عزم و اراده ملت ایران در راه ترقی و تعالی خللی ایجاد کنند.

دشمنان با این اقدام غیر انسانی چهره واقعی و عمق کینه خود را بار دیگر به ملت ایران نشان دادند .مطمئنا ملت بزرگ ایران به این اقدام وحشیانه پاسخ خواهد داد.

لذا از طرف جامعه معزز روحانیت اشنویه این حادثه تلخ و دلخراش را محکوم کرده و ان شاءالله عاملان و هادیان این جنایت به سزای اعمالشان خواهند رسید.

ماموستا مصطفی محمودی امام جمعه پیرانشهر:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران را خدمت مقام معظم رهبری و امت شهید پرور ایران تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

دشمنان فکر می کنند با ترور دانشمندان و فرماندهان به هدفشان می رسند در حالی که چنین نیست و با این کار دشمنی شان را بیشتر نشان می دهند و این کار باعث قوی شدن روز به روز کشورمان می شود و ایران عزیز هرگز از خود ضعف نشان نخواهد داد،عاملان اصلی این ترور باید مجازات شوند.

دشمنان چه فکر کرده اند؟ ما با دادن شهید قوی تر می شویم،این کارها از قدرت ایران در جهان کم نمی کند و ایران همچنان قوی خواهد ماند.

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِم وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَو کَرِهَ الْکَافِرُونَ ﴿۸ صف)

می‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید.

جمهوری اسلامی شامل این آیه است و خداوند دشمنان را نابود خواهد کرد زیرا جمهوری اسلامی راه درست را پیشه کرده و در نهایت پیروز خواهد شد.

از نیروهای امنیتی و نیروهای مسلح انتظار دارم تا عاملان ترور این دانشمند شهید را به سزای اعمال شان برسانند و کسانی که از آنها حمایت می کنند را نابود کنند.

بحول و قوه الهی.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8