جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 23, 2021
تصاویر/ مراسم اهتزاز پرچم فلسطین به مناسبت فرا رسیدن روز قدس در میدان روح الله قم

حوزه/مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم افغانستان گفت: از اشغالگری قدس شریف اعلام انزجار می کنیم چون جریحه ای بر قلب مسلمانان است و تنها راه موفقیت را وحدت در سایه علما، بزرگان دینی و امام خمینی(ره) محقق می دانیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در سومین روز برگزاری کنگره بین المللی قدس شریف که عصر روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی  برگزار شد، سید جواد صالحی، مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم افغانستان اظهار داشت: حدود هفتاد سال است که قلب مسلمان از اشغال قدس به درد آمده و در طول این سال ها ظلم های بسیاری به ملت فلسطین شده است. 

وی با بیان این که همه مسلمانان جهان خود را در غم و رنج مردم فلسطین شریک می‌دانند، افزود: مردم افغانستان نیز از زمان اشغال فلسطین با مجاهدان آنان همراه بوده اند و مشکل فلسطین را نتیجه همکاری برخی حاکمان مستکبر در کشور های اسلامی می دانند، چون هیچ مسلمانی با اشغال قدس شریف موافق نبوده است.

مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم افغانستان ادامه داد: همزمان با اشغال فلسطین، در افغانستان محلی برای کمک به این ملت مظلوم تشکیل شده و همچنان این حمایت ها تا پیروزی نهایی آن ها ادامه دارد.

وی با اشاره به این که صهیونیست ها هدفشان حکومت بر نیل تا فرات و ایران تا افغانستان است، گفت: در همین راستا، جمعیت مسلمانان جوان افغانستان تشکیل شد تا با این اهداف شوم مقابله کند.

سید صالحی خاطرنشان کرد: حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام می داریم و از اشغالگری قدس شریف اعلام انزجار می کنیم چون جریحه ای بر قلب مسلمانان است و تنها راه موفقیت را وحدت در سایه علما، بزرگان دینی و امام خمینی(ره) محقق می دانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8