چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۴ شوال ۱۴۴۵ | Apr 24, 2024
آیت الله بوشهری

حوزه/ تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین خدمت بزرگی به حوزه‌های علمیه و برای ایجاد وحدت رویه در حوزه و نیز زمینه استفاده از ظرفیت اساتید را به وجود می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، آیت الله حسینی بوشهری سه شنبه شب در مراسم افتتاحیه کمیته‌های مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تبریک میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س)اظهار کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند با توکل بر خدا دشواری‌ها رفع و راه هموار می‌شود.

وی بیان کرد: طبعاً در شروع هر کاری احساس نگرانی وجود دارد و گاهی مشکلات، بسیار بزرگ جلوه می‌کنند؛ ولی این کلام امیرالمؤمنین(ع) امیدوار کننده است و راه را باز می‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون در حوزه کارهای بسیاری بزرگی انجام شده و مشکلات فراوانی نیز وجود داشته است ولی همواره توکل بر خدا راه گشا بوده است.

وی با بیان اینکه در ابتدای تشکیل مجمع عمومی، عده‌ای توصیه می‌کردند این کار را رها کنیم گفت: تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین، خدمت بزرگی به حوزه‌ علمیه است و موجب می‌شود از ظرفیت اساتید در تصمیم گیری‌های کلان استفاده شود و بنا نداریم در این حد متوقف شود و در سال‌های آینده گسترده‌تر خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه، اعتقاد یکپارچگی بین مجمع عمومی و جامعه مدرسین است، ابراز داشت: حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال به عنوان رئیس این مجمع هر هفته در جلسات هیئت رئیسه جامعه مدرسین شرکت و گزارش‌هایی را ارائه می‌کند و نقطه‌نظرات اعضای هیئت رئیسه را می‌شنوند می‌توان با عضویت برخی از اعضای جامعه مدرسین در کمیته‌های یازده‌گانه سطح ارتباطات را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه دیدار با مراجع بسیار موثر و خوب بود گفت، کارهای بسیار خوبی شروع شده و دیدار با مراجع نجف کار بی‌سابقه‌ای بود و با این کار یکپارچگی مراجع شیعه به تصویر کشیده شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به ارتباط خوب این مجمع با جامعه مدرسین عنوان کرد: ممکن است در ابتدا مشکلاتی وجود داشته باشد، ولی آرام آرام هر چه اعتمادسازی بیشتر شود، ارتباط بین مجمع عمومی و جامعه مدرسین بیشتر خواهد شد.

وی گفت: اعضای جامعه مدرسین، احترام بسیاری برای این مجموعه قائل هستند و آن را دارای ظرفیت‌های موثر و قابل گسترشی می‌دانند.

وی با بیان اینکه باید سعی کنید، فضای مجمع عمومی به گونه‌ای باشد اعضا در جلسات بلکه دیدگاه‌ها و اظهارنظرات خود را مطرح نمایند، افزود: دعوت از میهمان‌ها به گونه‌ای نباشد اعضا فقط مستمع باشند و باید شرایطی فراهم گردد اعضای مجمع عمومی نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: امروز در فضایی از کشور زندگی می‌کنیم که نیازمند بررسی مسائل و آخرین وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور جهت اطلاع‌ر سانی به طلاب هستیم و این مجمع می‌تواند این مهم را بررسی و راهکار ارایه نماید.

وی با بیان اینکه کمیته‌های مجمع از عناوین و برنامه‌های خوبی برخوردار است گفت: اعتقاد دارم این کمیته‌ها به خوبی می‌توانند ارتباط برقرار کنند و جلوی موازی کاری‌ها را بگیرند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه مسئله علمیت و اخلاقیت دغدغه اصلی حوزه است تصریح کرد: این مسائل به طور مستقیم متوجه شما که در جمع طلاب حضور دارید می‌شود.

وی با بیان اینکه عوامل تهدید کننده‌ای برای طلاب در راه اخلاق و تهذیب وجود دارد و دشمن در این زمینه سرمایه گذاری می‌کند گفت: اگر به این مشکلات رسیدگی نکنیم ممکن است به جایی برسد که افسوس آن را بخوریم.

آیت الله حسینی بوشهری بر اهمیت کار کمیته تهذیب تاکید کرد و افزود: انتظار این است، کمیته تهذیب اولین اقدامش شناسایی باشد و آسیب‌ها با معاونت تهذیب در این مورد همکاری کرده تا یک نهضت اخلاقی به وجود آید.

انتهای پیام/313/30

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha