سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۳ شوال ۱۴۴۵ | Apr 23, 2024
1

حوزه/ رئیس جمهور گفت: اقتصاد بدون فرهنگ رشد نمی‌کند، بدون فرهنگ نمی‌توان مسیر تحولات اقتصاد پایدار داشت و ما در این زمینه نیاز به نظرات جامعه مدرسین داریم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» آیت الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،  درابتدای  دیدار حجت الاسلام و المسلمین روحانی با اعضای جامعه مدرسین  حضور وی را خیر مقدم گفت ودر ادامه  رئیس جمهور، جامعه مدرسین را یک نهاد با سابقه، تأثیر‌گذار دانست که در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کرده و گفت: جامعه مدرسین همواره در مسیر حمایت از نظام، انقلاب و منافع مردم بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین  روحانی افزود: افتخار می‌کنم، فرزند حوزه هستم و باید بگویم بهترین دوران زندگی من دوران طلبگی و زندگی در حجره بوده است.

وی در ادامه به تشریح فعالیت‌های دولت پرداخت و بیان داشت: دولت یازدهم در شرایط سختی بار مسئولیت را پذیرفت و ما از حوزه به ویژه جامعه مدرسین با آن سابقه درخشان و انقلابی انتظار کمک داریم؛ چرا که همه ما هدف واحدی داریم.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی افزود: این دولت هدف جناحی ندارد، حزبی عمل نمی‌کند و از همه جناح‌ها در دولت حضور دارند. اهدافی که ما دنبال می‌کنیم؛ همان هدف مقام معظم رهبری حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین است.

وی به بخش فرهنگ اشاره کرد و گفت: اقتصاد بدون فرهنگ رشد نمی‌کند. بدون فرهنگ نمی‌توان مسیر تحولات اقتصاد پایدار داشت؛ و ما در این زمینه نیاز به نظرات جامعه مدرسین داریم، به تذکرات کارشناسی فقهی، حقوقی ، حدیثی شما احتیاج داریم، این دولت خودش را متعلق به حوزه علمیه می‌داند.

رئیس  جمهور در ادامه ابراز داشت: دولت در این 18 ماه پیشرفت مناسبی داشته و به مسائل و مشکلات آب کشور، زیر ساخت‌های راه و راه‌آهن و غیره پرداخته و به دنبال رفع این مشکلات است.

در ادامه این دیدار تعدادی از اعضای  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به بحث و تبادل نظر در موارد مختلف از جمله:(مذاکرات هسته‌ای، امر به معروف و نهی از منکر، اقتصاد مقاومتی، مسائل فرهنگی، مبارزه با فساد، جلوی‌گیری از حجم قاچاق کالا، جلوگیری از ورود بی‌رویه لوازم آرایشی به کشور، بدهی‌های معوقه به بانک‌ها‌، فرار مالیاتی، تعامل دولت و حوزه، عدم تغییر در مدیریت کارشناسی میانی دولت پس از به روی کار آمدن دولت جدید، حمایت از دولت، اخلاق مداری در دولت مردان، نشاط اجتماعی، ایمان گرایی و اعتقادات در بین جوانان) پرداختند.

در پایان این جلسه جناب  حجت الاسلام والمسلمین روحانی از اعضای محترم جامعه مدرسین تشکر کرد.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha