پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | Jul 16, 2020
آیت الله العظمی جوادی آملی

حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی، اوضاع به وجود آمده از سوی نوکران صهیونیست ها برای مردم یمن، قطعا به این صورت ادامه نخواهد داشت و ملت یمن هم به حق خود خواهد رسید و از زیر ظلم و فشار ظالمان نجات پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، این مرجع تقلید در دیدار با دانشجویان پردیس کرج، طلاب مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) ساوه و یگان ویژه قم که درنماز خانه مؤسسه بین اللمللی وحیانی اسراء برگزار شد، ماه رجب و شعبان را از ماه های پر و خیر برکت و مقدمه‌ای برای یک ماه بزرگتر و پرخیر و برکت تر مانند ماه مبارک رمضان دانسته و خاطر نشان ساختند: دعاها و اعمالی که در ماه رجب آمده، نشان از بزرگی این ماه است.

ایشان گفتند: برای درک و فهم ادعیه های وارد شده در ماه رجب و شعبان، استعداد خاصی لازم است و انسان با دقت و بررسی در فهم دعاها می تواند به بالاترین و عالی ترین مقامات برسد.

*ایام البیض و 27 رجب از روزهای خاص در ماه رجب

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه ایام البیض و 27 رجب از روزهای خاص ماه رجب است و فرصت خوبی برای خودسازی و معرفت شناسی است، افزودند: بهره مندی از این روزها موجب می شود، نور ایمان و حقیقت در درون انسان تجلی پیدا کند و انسان را به جای برساند که از بوی بد گناه فرار کند.

*جایگاه علم و عالم در اسلام

معظم له در ادامه به جایگاه علم و عالم در اسلام اشاره و ابراز داشتند: علمی نورانیت دارد که با عمل و آموزه های دینی آمیخته و موجب نورانیت درون و باطن شده و انسان را به سعادت برساند.

این مفّسر قرآن اظهار داشتند: علمی که در انسان نورانیت ایجاد نکند و باعث دوری گناه نشود، به آن علم نمی گویند بلکه تنها یک فهم و صورت ذهنی است که هیچ اثری ندارد.

*علم آمیخته به حقیقت تا ابد ماندگار است

ایشان خاطر نشان ساختند: مفاهیم ماندنی نیستند، بلکه علم آمیخته به حقیقت، تا ابد ماندگار است و این چنین علمی است که آینده و غیب را نشان می دهد.

معظم له ادامه دادند: خدا این نوع علم را در اختیار انبیاء و عالمان دین قرار داده تا با تعلیم و تعلم و معرفت پیدا کردن به درون خود، به خدای متعال برسند و از این طریق مردم را از گرفتاریها و گمراهی نجات دهند و مردم را از پیامدهای ناگوار و مسیرهایی که بعدها با آن روبروی می شدند می ترسانند.

*مقام شفاعت به صاحبان علم و عمل

حضرت آیت الله جوادی آملی افزودند: خدا مقام شفاعت را به صاحبان این چنین علمی داده، و چه مقامی بالاتر از این، که انسان علمی را بیاموزد که هم نورانیت در باطن ایجاد کند و از سویی به مقام انذار و معرفت خود و بعد معرفت خدای متعال برسد و قطعا این نوع علوم ارزشمند خواهد بود.

* رژیم آل سعود در باتلاق یمن فرو خواهد رفت

حضرت آیت الله جوادی آملی در بخشی دیگر از سخنان خود، با محکوم کردن حمله وحشیانه رژیم آل سعود به ملت مظلوم یمن، ابراز امیدواری کردند اوضاع یمن تغییر خواهد کرد و آل سعود که این گونه در حق مردم یمن ظلم کرده به سزای عمل خود خواهد رسید.

معظم له با بیان اینکه هرکسی با خدا پیوند قلبی و غیبی ببندد، خدا هم با او پیوند خواهند بست و در مشکلات و بلاها او را یاری خواهد کرد گفتند: امروز ملت مسلمان یمن همانند مردم غزه با خدا پیوند بسته اند و خدای متعال در همه حال با آنها است و آنان را یاری خواهد کرد؛ اما این رژیم آل سعود است که در برزخ به وجود آورده، گرفتار خواهد شد.

این مفسّر قرآن افزودند: امروز سرزمین وحی و حرمین شریفین در بند و چنگال رژیم فاسدآل سعودگرفتار شده و این رژیم که با حملۀ خود کشور یمن را به بند کشیده، مطمئنا خود نیز در این باتلاق گرفتار خواهد شد.

ایشان خاطر نشان ساختند: اوضاع به وجود آمده از سوی نوکران صهیونیستها برای مردم یمن، قطعا به این صورت ادامه نخواهد داشت و ملت یمن هم به حق خود خواهد رسید و از زیر ظلم و فشار ظالمان نجات پیدا خواهد کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8