دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حوزه / حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بیانیه ای با هشدار به آزار و اذیت شیعیان پاکستان گفتند:امیدواریم هر چه زودتر مسئولین دولت پاکستان برای جلوگیری از این کارهای غیر عاقلانه که وحدت مسلمین را به خطر می اندازد اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» بیانیه حضرت آیت الله مکارم شیرازی در درباره حوادث ناگوار اخیر پاکستان که از سوی دفتر معظّم له منتشر شد بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اخبار ناگوار و بسیار تأسف باری این روزها از پاکستان به گوش می رسد. شیعیان در مناطق مختلف مورد اذیت و آزار قرار گرفته و حتی گاه نیروی انتظامی به مجالس آنها حمله ور شده و به آنها آسیب رسانده است.

و نیز گفته می شود از سوی دولت و نهادهای وابسته به دولت دست به اشغال اراضی متعلق به شیعیان زده اند.

این حرکت جدید ضد شیعه در پاکستان سبب شده که گروه زیادی از شیعیان دست به اعتصاب غذا بزنند و حال بعضی از آنها گفته می شود وخیم است.

این حرکت جدید در پاکستان بسیار حیرت انگیز است به خصوص از سوی عوامل دولت. ما سعی داریم بهترین روابط دوستانه و برادرانه را با دولت و ملت پاکستان داشته باشیم اما این کارها که از سوی تکفیری ها و عوامل وهابی دنبال می شود برای شیعیان جهان مخصوصا شیعیان ایران قابل تحمل نیست.

امیدواریم هر چه زودتر مسئولین دولت پاکستان برای جلوگیری از این کارهای غیر عاقلانه که وحدت مسلمین را به خطر می اندازد اقدام کند.

و نیز مجامع جهانی باید به این فاجعه رسیدگی کند و برای پایان دادن به آن اقدام سریع نمایند.

والسلام علی من اتبع الهدی

ناصر مکارم

 

1395/03/16

برچسب‌ها

نظرات

  • حسین IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
    0 0
    از مرجع عالی قدر مان تشکر می کنیم و برای سلامتی و طول عمر شان دعاگو ہستیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =