سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
سید مجید امامی

حوزه/ رئیس بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران از برگزاری ویژه برنامه نگین فیروزه ای به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس مسجد مقدس جمکران همزمان با شب هفدهم ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» سید مجید امامی با اشاره به اینکه هفدهم رمضان سالروز بنای مسجد مقدس جمکران به امر مبارک حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) است، به تشریح ویژه برنامه‌های این مسجد به مناسبت این روز پرداخت و اظهار کرد: به مناسبت سالروز تاسیس این مسجد ویژه برنامه ای با عنوان «نگین فیروزه ای» با حضور اصحاب فرهنگ، هنر و پژوهش درعرصه معارف مهدوی در شب 17 ماه مبارک رمضان در این مسجد برگزار می شود.

وی افزود: این برنامه که در قالب گردهمایی و اجتماع فعالان عرصه مهدویت برگزار می شود به لحاظ اجتماع کاملی از اصحاب و دست اندرکاران مباحث مهدوی، در نوع خود بی نظیر است.

امامی بیان کرد: در حاشیه گردهمایی اصحاب فرهنگ، هنر و پژوهش های مهدوی، نشستی تخصصی نیز با حضور علما، فضلا و اندیشمندان و اساتید حوزه برگزار می شود که در این نشست صاحبنظران در رابطه با مبادی و مستندات تاسیس مسجد تبادل نظر و گفت و گو می کنند.

وی در ادامه با اشاره با تاریخچه تاسیس مسجد مقدس جمکران ابراز کرد: سحرگاه 17 ماه مبارک رمضان بر اساس نقلی که در کتاب گرانقدر «نجم الثاقب» ذکر شده سالروز فرمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه به «حسن بن مثله جمکرانی» مبنی بر بنای مسجد دراین مکان است که حضرت (عجل الله تعالی فرجه) به او امر می کنند که در این مکان مسجد و محل عبادتی بنا کن و مردم را بگو که به این مکان روی آورند.

رئیس بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های این مراسم، تقدیر و تجلیل از فعالان عرصه فرهنگ وهنر در رابطه با معارف مهدوی است که این آیین تجلیل با حضور معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =