جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 7, 2020
آیت الله اراکی

حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب از عضویت بیش از ۵۰۰ عالم در اتحادیه جهانی علمای مقاومت خبر داد و تأکید کرد: آمریکا دشمن اصلی ملت عراق است و پیروزی رزمندگان مقاومت در نبرد با تروریست‌ها مایه افتخار است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله محسن اراکی، شامگاه سه شنبه، در دیدار شیخ اکرم الکعبی،دبیرکل گروه مقاومت اسلامی "حرکت النجباء" عراق و هیئت همراه ضمن ابراز خرسندی از پیروزی رزمندگان مقاومت در نبرد با تروریست‌ها، گفت: مشکلات کنونی عراق فقط مشکل عراقی‌ها نیست، بلکه مشکل همه مسلمین است.

وی با اشاره به دوران سخت حکومت بعثی صدام بر مردم عراق، افزود: صدام عراقی‌ها را نمایندگی نمی‌کرد و به دنبال مصلحت عراقی‌ها نبود؛ بلکه مصلحت آمریکایی‌ها را دنبال می‌کرد، حتی حمله او به کویت با چراغ سبز آمریکا صورت گرفت تا بهانه‌ای برای حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس باشد.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه آمریکا دشمن اصلی مردم عراق است، گفت: مردم عراق صدام را بیرون کردند، اما آمریکا بر روی این موج سوار شد و با سقوط رژیم بعث وارد این کشور شد این در حالی بود که آمریکایی‌ها در تمام جنایت‌های صدام با او شریک بودند.

آیت الله اراکی در ادامه با اشاره به برخی از اقدامات حشد الشعبی در عراق، تأکید کرد: حشد الشعبی یکی از نعمت‌های بزرگ الهی برای مردم عراق است که به دنبال دعوت مراجع بزرگ عراق تشکیل شد و توانستند به پیروزی‌های بزرگی دست پیدا کنند.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: روح حاکم بر حشد الشعبی روح ولایت الهی است و این جریان یکی از مظاهر ولایت الهی است.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: مجاهدین حشد الشعبی، سیاستمداران و فعالان عرصه فرهنگی عراق باید توجه کنند دشمن به دنبال این است که در ملت عراق نفوذ کند تا بتواند در میان آنها چند دستگی و تفرقه ایجاد کند.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه ملت عراق، ملتی متحد هستند، اظهار داشت: ملت عراق دارای هویت واحد و یک ملت مسلمان هستند و باید همواره وحدت خود را در برابر دشمن حفظ کنند.

آیت الله اراکی در ادامه به دوران جدید فعالیت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دوران جدید مجمع جهانی تقریب وارد فعالیت‌های عملی و میدانی شده است و در این مرحله اتحادیه جهانی علمای مقاومت شکل گرفت که اکنون بیش از 500 عالم از سراسر جهان اسلام عضو این اتحادیه هستند.

وی افزود: تشکیل کمیته مساعی حمیده  یکی از اقدامات دوران جدید فعالیت‌های مجمع جهانی تقریب است که این کمیته میان طرف‌های درگیر در کشورهای اسلامی میانجیگری می‌کند و به حل اختلافات کمک می‌‌کند.

آیت الله اراکی در پایان تأکید کرد: پیروزی نهایی حشد الشعبی در نبرد با گروه‌های تکفیری و تروریست‌ها نزدیک است.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8