پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 6, 2020
آیت الله اراکی

حوزه/ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: جنایات و تندروی های آل خلیفه به حمایت های رژیم سعودی به ویژه در تعرض به ساحت آیت الله شیخ عیسی قاسم رژیم بحرین را در سرازیری فروپاشی و سقوط قرار داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت الله محسن اراکی شامگاه سه شنبه در تجمع طلاب بحرینی حوزه علمیه در حمایت از "شیخ عیسی قاسم" اظهار داشت: این روحانی مجاهد، مبارز و استکبار ستیز، اسوه مقاومت و رشادت ملت مظلوم بحرین است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام با بیان اینکه شیخ احمد عیسی قاسم اسوه صبر و مقاومت است، افزود: ما امروز گردهم آمده‌ایم تا نکوداشت شخصیتی عالم و بزرگ را در امور جهادی و علمی ارج نهیم؛ وقتی به کتاب خدا مراجعه کنیم، می‌بینیم، همواره دو ستون مهم برای انقلاب‌های تاریخ وجود داشته که یکی حضور عالمان به عنوان وارثان پیامبر و دیگری حضور رهبرانی که اسوه صبر و علم هستند.

این استاد حوزه ادامه داد:‌ مردم دنباله رو رهبران هسنند؛ پس آنان نباید بدون اندیشه باشند و در این راستان صبر و اندیشمند بودن مسلمانان می تواند سبب روشنگری جوامع باشد.

نویسنده کتاب «نگاهی به رسالت و امامت»، افزود: رهبر الهی همواره دیدگاه عاقلانه‌ای دارد و با بصیرت، جامعه خود را رهبری نموده و به نفع ملت خود گام برمی‌دارد. وقتی درباره شیخ عیسی قاسم سخن می‌گوییم باید بدانیم ایشان فقیهی است که همواره به نفع مردم خود عمل کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند بدون بصیرت و روشنفکری پرچم اسلام را برافراشته نگه دارد، گفت: رهبر باید برای برپا بودن اسلام صبر داشته باشد؛ مقاومت همواره نشانه صبر و بصیرت است و کسی که صبر می‌کند، پیروزی از آن اوست.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اذعان داشت:‌صبر ستون مهم قیام‌های الهی بوده و از تقوایی می‌آید که حاصل پرهیزگاری است.

آیت الله اراکی صبر را برای بحران موجود در جهان اسلام کارساز دانست و گفت: مردم یمن با صبر، مقاومت و پشتیبانی از رهبر خود همواره به صورت مستحکم ایستاده‌اند و امروز بحرین نیز الگویی دیگر برای جهانیان است.

وی تصریح کرد: رهبرانی می‌توانند در راستای ترویج مفاهیم اسلامی موفق باشند که آینده‌نگری خوبی داشته و در وقت مناسب بتوانند تصمیمات مناسبی بگیرند؛ نداشتن تقوا، بصیرت و پیمان‌شکنی نتیجه سرافکندگی و ضلالت ملت‌ها شده و در مقابل رهبران الهی همواره بصیرت، استحکام و وفای پیمان و عهد و اطاعت الهی دارند.

نویسنده کتاب «گفتمان بیداری اسلامی»، بیان داشت: شیخ عیسی قاسم مصداقی بارز برای احیاء شعائر الهی است و ایشان هدایتگر و هادی افراد هستند؛ ما با برپایی مراسم سیدالشهدا صبر، مقاومت و ایستادگی را یاد می‌گیریم که امام حسین (ع) مصداق تمام این‌هاست.

وی با اشاره به اینکه با مقاومت و صبر است که راه امام حسین (ع) احیا می‌شود. اظهار داشت: شیخ عیسی قاسم یک نماینده در راستای صبر و مقاومت است و ما شک نداریم که این صبر به پیروزی می‌رسد و ما از ایشان و ملت بحرین حمایت کرده و به آنان می‌گوییم که پیروزی نزدیک است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان گفت: جنایات و تندروی های آل خلیفه به حمایت های رژیم سعودی به ویژه در تعرض به ساحت آیت الله شیخ عیسی قاسم رژیم بحرین را در سراشیبی سقوط قرار داده است.

انتهای پیام  313/17

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8