شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
آیت الله نمازی-دیدار با کنگره ‌آیت الله مدنی کاشانی

نماینده ولی فقیه کاشان، با تاکید بر لزوم معرفی آثار علمی، دیدگاه ها و تفکرات فقهی آیت الله مدنی کاشانی(ره) به ویژه در مسائل مهم جهاد و ولایت فقیه، گفت: طلاب جوان اگر می خواهند به جایی برسند، باید سختی ها را تحمل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»در کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی، در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت کنگره آیت الله مدنی کاشانی(ره)، برگزاری کنگره این عالم ربانی را موجب ثمرات و برکات زیاد و کار مبارکی دانست و گفت: بشر از نقطه شروع زندگی تا پایان حیات خود باید یک راه و رسم و برنامه ای برای چگونه زندگی کردن داشته باشد و بداند چه بگوید و به چه چیزی باید اعتقاد داشته باشد .

عضو خبرگان رهبری، انسان های صالح را کسانی دانست که از انبیاء الهی، ائمه اطهار(ع) وعلما پیروی می کنند، افزود: عده ای ازانسان هایی هم که گمراه می شوند، به دلیل پیشوایانی است که آنها را به سوی ضلالت و گمراهی هدایت می کنند.

وی، تربیت، هدایت، رشد و تکامل هر جامعه ای را نیازمند رهبری دین دار دانست و با اشاره به مقایسه رهبران اروپایی وغربی با رهبری جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: درحالی که رهبران غربی همانند ترامپ و دیگران درحال به آتش کشیدن دنیا هستند، رهبران الهی همیشه به دنبال ایجاد صلح، صفا، برادری و وحدت درجامعه می باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه خداوند متعال پیامبراکرم (ص) را به عنوان بهترین الگو و اسوه برای جامعه بشریت معرفی کرده است، گفت: در دنیایی که هیاهو و سر و صدا زیاد شده و حق و باطل تشخیص داده نمی شود، ضرورت دارد که بزرگان دینی جوانان را درست تربیت کنند .

وی در ادامه با بیان اینکه اگر طلاب جوان می خواهند به جایی برسند، باید سختی ها را تحمل کنند، اظهار کرد: طلاب باید از سیره امثال آیت الله مدنی کاشانی الگو برداری کنند.

نماینده ولی فقیه کاشان، با تاکید بر لزوم معرفی آثار علمی، دیدگاه ها و تفکرات فقهی آیت الله مدنی کاشانی به ویژه در مسائل مهم جهاد و ولایت فقیه، گفت: با توجه به اینکه دیدگاه فقهی ایشان در ولایت فقیه همانند دیدگاه حضرت امام خمینی (ره ) می باشد، لذا باید برای نسل جوان تبیین شود.

وی، با بیان اینکه دیدگاه های فقهی آیت الله مدنی کاشانی باید در کنگره بیان شود، خاطرنشان کرد: اعضای ستاد کنگره بزرگداشت آیت الله مدنی باید با تشکیل یک کمیته علمی با حضور تعدای از فضلای برجسته کاشان، آثار علمی ایشان را بررسی کنند و مطالب ناب را از داخل این کتاب ها برای معرفی به حوزه های علمیه، دانشگاه ها و نسل جوان استخراج شود.

آیت الله نمازی یادآور شد: باید مسائل اخلاقی، زهد، ساده زیستی، تقوا، عبادات، ارتباط با مردم آیت الله مدنی کاشانی در کنگره بزرگداشت این عالم ربانی برجسته سازی شود.

گفتنی است، کنگره بزرگداشت مرحوم آیت الله مدنی کاشانی(ره) روز چهارشنبه، 21 تیرماه در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار می شود.

آیت الله حاج رضا مدنی کاشانی 23 محرم الحرام سال 1321 هجری قمری در خاندان علم و ایمان، در شهر کاشان متولد شد.

ایشان، تحصیلات خود را در کاشان در محضر اساتیدی همچون «سید محمد علوی» و جدش ملاحبیب الله شریف ادامه داد و سپس به قم  هجرت کرد و در درس بزرگانی چون آیت الله حائری حاضر شد.

ازمهمترین آثاراین عالم وارسته می توان «کشف الستار»، «کتاب الخلیفه» ، «کفایت رویه الهلال» ،«براهین الفقهاء والحجج»، «کتاب الدیات» ، «تعلیقه علی المکاسب»، «کتاب القصاص» و «فرائض المقلدین» را نام برد.

آیت الله مدنی کاشانی سرانجام 24 ذی الحجه سال 1412 قمری مطابق با پنجم تیر سال 1371 در سن 93 سالگی در کاشان دارفانی را وداع گفت.

انتهای پیام

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =