یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ |۱۱ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 5, 2020
تحصن مردم پاکستان در اعتراض به کشتار شیعیان در پاراچنار

حوزه/تحصن مردم در شهر پاراچنار روبری دفتر نماینده سیاسی که از روز شنبه آغاز شده، همچنان ادامه دارد و تحصن‌کنندگان خواستار برکناری وی از مقامش و ریشه کن سازی تروریست‌های جنایتکار شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، در پی انفجارهای انتحاری مرگبار روز جمعه در محله شیعه نشین شهر پاراچنار در پاکستان که کشته‌ها و مجروحان زیادی باقی گذاشت، روز گذشته شیعیان  اقدام به برگزاری راهپیمایی و تحصن کردند.

این تحصن به رهبری حجت الاسلام حسینی در خارج از دفتر نماینده سیاسی پاراچنار انجام شده و تحصن‌کنندگان معترض خواستار حذف او از این مقام و ریشه کن سازی سریع تروریست‌های عامل این جنایت شدند.

گزارش‌ها حاکی است حجت الاسلام عبدی حسین الحسینی، سناتور سابق رهبری تحصن کنندگان را در این جمع اعتراضی به عهده دارد. تجمع کنندگان معترض خواستار برکناری نماینده سیاسی به دلیل شانه خالی کردن از مسئولیت‌هایش در قبال پیشگیری از کشتار شیعیان شدند.

تحصن مردم پاکستان در اعتراض به کشتار شیعیان در پاراچنار

دستور تیراندازی به سوی عزاداران را صادر کرد

درحالی که شمار قربانیان دو انفجار عصر جمعه در منطقه شیعه نشین پاراچنار به 55 کشته رسید، شمار تلفات این حملات تروریستی به 73 تن رسیده که به گفته مقامات تعداد زیادی از آنان در شرایط وخیم به سر می‌برند. در پی این جنایت هولناک عزاداران شیعه روز گذشته با رهبری علمای مجلس وحدت مسلمین اقدام به تظاهرات اعتراضی کردند.

در این میان سرلشگر عمر و سرلشگر اجمل، دو افسر امنیتی در پاکستان روز گذشته دستور تیراندازی به سوی راهپیمانان صلح‌طلب را در پاراچنار صادر کردند و گفته می‌شود این دو افسر نظامی پیش از این نیز ابایی از تیراندازی به سوی مردم نشان نداده‌اند.

تظاهرکنندگان و تحصن‌کنندگان خواستار برکناری این دو افسر متخلف شده و اعلام کردند: آن‌ها به سوی شهروندان صلح طلب پاکستانی  شلیک کرده، بسیاری از آن‌ها را کشته و مجروح ساخته و عده زیادی از آنان را تنها به جرم اعتراضات صلح آمیز به زندان انداخته‌اند. این اعمال افسران پاکستانی نقض حقوق بشر بود و نام شهرت و اعتبار نیروهای مسلح را نیز خدشه دار ساخته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =