سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 20, 2021
 آیت الله اعرافی

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: مرجعیت نجف، مرجعیت رشیدی بوده، پیروزی های جبهه مقاومت و غلبه بر جریانات تروریستی و تکفیری در عراق، مرهون حضور آگاهانه مرجعیت در صحنه است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، آیت الله اعرافی در اختتامیه یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی،با اشاره به توطئه های دشمنان برای اختلاف بین امت اسلام به خصوص مکتب اهل بیت(ع) وتفکر شیعی  اظهارداشت: باید به سیاست های استعماری در راستای دو قطبی سازی میان حوزه قم و نجف توجه بیشتری داشته باشیم؛ دانش آموختگان  این دو حوزه، باید تعاملات گسترده ای را  درعرصه های مختلف دینی رقم بزنند.

وی در ادامه با تاکید بر این که استکبار جهانی به دنبال ایجاد فضاهای تقابلی میان حوزه قم و نجف است، اظهار داشت: مرجعیت نجف، مرجعیت رشیدی بوده، پیروزی های جبهه مقاومت و غلبه بر جریانات تروریستی و تکفیری در عراق، مرهون حضور آگاهانه مرجعیت نجف در صحنه است.

آیت الله اعرافی با تاکید بر این که اجلاس مدیران و نمایندگان جامعه المصطفی از مرجعیت نجف و همه نقش آفرینان در این پیروزی ها تقدیر و تشکر می کند، خاطرنشان کرد: جامعه المصطفی قدردان مقاومت و مجاهدت جریان مقاومت و جوانان رشید هستیم.

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که باید به سیاست استعماری دو قطبی سازی حوزه قم و نجف توجه داشته باشیم، یادآور شد: فارغ التحصیلان دو حوزه قم و نجف، باید تعاملات گسترده ای را  در حوزه های مختلف دینی رقم بزنند.

آیت الله اعرافی در پایان کیفیت بخشی به دستاوردهای علمی المصطفی را  مهم ارزیابی نمود و خاطرنشان کرد: باید به ارتقاء کیفیت خروجی های علمی برای دستیابی به مرجعیت علمی در عرصه های بین المللی اهتمام روز افزون تری داشته باشم.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، ضمن تقدیر از تلاشگران برگزاری یازدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی، اظهار داشت: امیدواریم تمام  مسائل و موضوعاتی که در این محفل بیان شد، مورد عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار گرفته در جهت اعتلای المصطفی موثر واقع بیافتد.

وی با اشاره به این که جامعه المصطفی بر اندیشه تمدنی اسلام، گفتمان انقلاب اسلامی و اندیشه های امام(ره) و رهبر  معظم انقلاب تاکید  می کند، خاطرنشان کرد: جامعه المصطفی خود را  موظف می داند تا این اندیشه و گفتمان را با تاکید بر حکمت، درایت و هوشمندی امتداد ببخشد.

رئیس جامعه المصطفی جریان سازی گفتمانی در المصطفی را مهم ارزیابی نمود  و خاطرنشان کرد: نگاه تمدنی و فرا مذهبی یکی از رویکردهای جدی جامعه المصطفی به شمار می رود.

آیت الله اعرافی با بیان این که تعامل با همه مذاهب با رویی باز، سینه ای گشاده و عقلی منفتح، از مهمترین شاخصه های اختصاصی جامعه المصطفی به شمار می رود، اظهار داشت: جامعه المصطفی بر اساس مذاهب مختلف اسلامی نظامات آموزشی متعددی را ترسیم و عرضه می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8