دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 1, 2021
زندانی

حوزه/ مردم بحرین از آغاز انقلاب ۱۴ فوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون شاهد بیش از یازده هزار بازداشت خودسرانه توسط رژیم آل خلیفه بوده اند که از این تعداد حدود ۳۵۰ نفر زن و ۱۰۰۰ نفر زیر ۱۸ سال بوده اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری«حوزه»، مردم بحرین طی هفته گذشته به مناسب فرا رسیدن ۲۴ جولای (۲مرداد) روز بزرگداشت زندانیان انقلابی و سیاسی این کشور معروف به «روز اسیر بحرانی» در مناطق مختلفی دست به تظاهرات زدند.

بحرینی ها با در دست داشتن تصاویر زندانیان انقلابی اقدامات خصمانه رژیم آل خلیفه در سرکوب مطالبات و حرکت مسالمت آمیز مردم  را محکوم نمودند و خواستار آزادی این زندانیان شدند که این تظاهراتهای شبانه مستمرا ادامه داشته و با سرکپب شدید نیروهای امنیتی مواجه میگردد.

همچنین در بسیاری از مناطق گروه ها و تشکل های مردمی با اهدای هدایا و لوح های یاد بود اقدام به تجلیل از خانواده زندانیان انقلابی و صبر و استقامت آنان نمودند.

در برخی از مناطق بحرین نیز مردم اقدام به برگزاری محافل دعا و مناجات برای آزادی زندانیان و کاهش درد و رنج آنان زیر شکنجه در زندان ها نمودند.

* یازده هزار بازداشت خودسرانه توسط رژیم آل خلیفه

مردم بحرین از آغاز انقلاب ۱۴ فوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون شاهد بیش از یازده هزار بازداشت خودسرانه توسط رژیم آل خلیفه بوده اند که در خصوص نیمی از آنان شکنجه سیستماتیک گزارش شده و همچنین از این تعداد  حدود ۳۵۰ نفر زن و ۱۰۰۰ کودک (زیر ۱۸ سال) بوده اند.

گفتنی است سرنوشت ده ها نفر از افراد بازداشت شده ی سال گذشته میلادی مدافعین آیت الله عیسی قاسم که در منطقه الدراز بازداشت شده اند مشخص نیست و از تمامی حقوق خود از جمله تماس و ملاقات با خانواده ها، برخورداری از وکیل و دادرسی عادلانه، شفاف و علنی محرومند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8