دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020

حوزه/ اعضای جامعه اسلامی شهر تروبریج در انگلستان که در ماه‌های گذشته با برگزاری روز درهای باز از غیرمسلمانان دعوت و پذیرایی به عمل می‌آوردند این بار خودشان میهمان کلیسا بوده و اسقف کلیسا با آنان ملاقات کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از wiltshiretimes، مسلمانان و مسیحیان شهر تروبریج در انگلستان، در کلیسای «سنت جیمز» گردهم آمدند و در این نشست میان ادیانی اسقف شخصا با مسلمانان ملاقات کرد.

درحالی که برای چندین ماه متوالی، جامعه اسلامی این شهر آخر هر ماه در مسجد روز درهای باز برگزار می‌کردند، اعضای کلیسا تصمیم گرفتند با دعوت از مسلمانان، دست دوستی دراز شده از سوی آنان را بفشارند.

اسقف نیکولاس هولتام همراه با کشیش رابرت توماس، مشاورش در امور میان ادیانی از اعضای جامعه اسلامی در کلیسای سنت.جیمز استقبال کردند.

اسقف نیکولاس هوتام در این باره گفت: من از اینکه فرصتی که پیش آمده تا با دوستانمان از مسجد محلی جلسه‌ای داشته باشیم بسیار خرسندم. اکنون بیش از هر زمانه دیگری ملاقات و نزدیک شدن پیروان ادیان دیگر به یکدیگر در فضایی مملو از دوستی، ضروری است.

وی افزود: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پیروان ادیان مختلف به یکدیگر بدگمان هستند و این عواقب هولناکی در برداشته است. هنگامی که همسایگان تلاش کنند ارتباط سالمی را بر پایه اعتماد با هم ایجاد کنند، این مسئله به نفع همه است و این همکاری جامعه محلی را تقویت می‌کند.

کشیش رابرت توماس نیز گفت: ما از طریق برگزاری روزهای درهای باز با همسایگان مسلمانمان آشنا شدیم، ایشان را شناختیم و اکنون مفتخریم که از آن‌ها دعوت کرده و پذیرایی به عمل آوریم.

وی افزود: استقبال مسلمانان در روزهای درهای باز از غیرمسلمانان قابل توجه بود. من خودم چندین بار از مسجد آن‌ها بازدید کردم و همین باعث شد تصمیم بگیرم از مسلمانان برای آمدن به اینجا دعوت کنم. امیدوارم این اقدام باعث تقویت روابط ما شود و بتوانیم همدیگر را به این طریق بهتر بشناسیم.

کشیش توماس در ادامه گفت: حضور اسقف امروز اینجا نشانه ای از اهمیت رابطه ما با مسلمانان است. ما علاقه داریم اسلام را از طریق میهمان‌نوازی قابل توجهی که در مسجد دریافت کرده‌ایم بشناسیم و دوست داریم امروز نیز در این مراسم با میهمان‌نوازی از مسلمانان، مسیحیت را نیز با دوستان مسلمان‌مان به اشتراک بگذاریم.

اقدام میان ادیانی اسقف انگلیسی برای ارتباط با مسلمانان

اقدام میان ادیانی اسقف انگلیسی برای ارتباط با مسلمانان

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =