سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ | Sep 29, 2020
مرکز اسلامی سن دیگو مراسم روز درهای باز برگزار کرد

حوزه/یک مرکز اسلامی در شهر سن دیگو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا روز گذشته درهایش را به روی همسایگان غیرمسلمان گشوده و از آن‌ها برای آشنایی با اسلام و مسلمانان دعوت به عمل آورد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از cbs8، مرکز اسلامی اجتماعی در سن دیگو، شهری در ایالت کالیفرنیای آمریکا روز گذشته درهایش را به روی غیرمسلمانان گشود و از ساکنان و همسایگان دعوت کرد برای آشنایی با دین اسلام و مسلمانان، از این مسجد بازدید کنند.

در این مراسم هیات اسلامی، تور دسته جمعی بازدید از قسمت‌ها و بخش‌های مختلف مسجد برای غیرمسلمانان کنجکاو تشکیل داد.

نمایش نخستین قرآن به چاپ رسیده در آمریکا

به علاوه غرفه‌های نمایشی و اطلاعات دینی در این مرکز برپا شده و جنبه‌های مختلف تاریخ اسلام را از جمله اولین قرآن به چاپ رسیده در آمریکا را به نمایش گذاشته بود. نخستین قرآن چاپ شده در ایالات متحده آمریکا و در سال 1806 میلادی در ماساچوست به چاپ رسیده است.

اویس صدیقی معاون هیات مدیره این مرکز اسلامی درباره روز درهای باز به خبرنگاران گفت: ما قصد داشتیم به مردم بگوییم که ما همسایگان شما هستیم. ما هم در این کشور زندگی می‌کنیم و مانند سایر مردم آمریکا به سر کار می‌رویم! ما هم دکتر و مهندس و وکیل و حسابدار هستیم.

وی افزود: بسیاری از مردم سئوالاتی درباره جامعه اسلامی، دین اسلام و همسایگان مسلمان‌شان دارند. گاهی پیش می آید که آن‌ها ممکن است از پرسیدن این سئوالات مرعوب بوده یا به هر شکلی نامطمئن باشند که پرسش‌هایشان چه پاسخی در برخواهد داشت.

یکی از سخنرانان در این همایش گفت: لحظه‌ای که شما جهل و نادانی و فقدان اطلاعات دینی را حذف کنیم، بیشتر مواقع به این نتیجه می‌رسید که اشتراکات‌ بیشتر از اختلافات است.

صدیقی در صحبت‌هایش همچنین گفت: ما بر این باور هستیم که خدای مسلمانان و مسیحیان و یهودیان، یک خدا و خداوند یکتاست. برخی به اشتباه تصور می‌کنند که مسلمانان از واژه الله برای خدا استفاده می‌کنند و این یعنی ما خدای دیگری را می‌پرستیم در حالی که الله همان واژه عربی خدا است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8