پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 29, 2021
نیروهای آل خلیفه با گاز سمی موکب عزاداری امام رضا (ع) را مورد هجوم قرار دادند/بحرین

حوزه/ نیرو های آل خلیفه شب گذشته به یک موکب عزاداری در شهرک الدراز بحرین هجوم برده و به این موکب که به مناسبت شهادت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) برپا شده بود، گاز های سمی پرتاب کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، نیرو های آل خلیفه شب گذشته به یک موکب عزاداری در شهرک الدراز بحرین هجوم برده و به این موکب که به مناسبت شهادت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) برپا شده بود، گاز های سمی پرتاب کردند.

کاربران شبکه های اجتماعی تصاویری از گاز های سمی را منتشر کردند که فضای موکب عزاداری را در برگرفته است. فعالان تصریح کردند که این هجوم در جهت تداوم سیاست شکنجه و آزار و اذیت طایفه ای است که رژیم آل خلیفه علیه شیعیان و ساکنان اصلی بحرین در پیش گرفته است.

عزاداران در پاسخ به هجوم نیرو های آل خلیفه، فریاد "لبیک یا حسین" و "هیهات منّا الذلّة" سر دادند.

نیروهای آل خلیفه در نقاط مختلف اطراف شهرک الدراز و محله های آن مستقر هستند و از ژوئن سال گذشته (خرداد سال گذشته) این شهرک محاصره است و از برگزاری نماز جمعه جلوگیری می شود.

همچنین خودرو های نظامی منزل آیت الله عیسی قاسم را محاصره کرده اند و از زمان هجوم خونین نیرو های رژیم به تجمع مقابل منزل آیت الله قاسم، وی در حصر خانگی به سر می برد.

نیرو های آل خلیفه از ژوئن سال 2016 م به طور گسترده اهالی شهرک الدراز و جوانان آن را هدف قرار داده و به خانه ها هجوم برده و تعدادی از آنان را ربوده اند.

فعالان خواستار ملاقات با گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص آزادی دینی و اعتقادات شدند تا مسئله آزار و اذیت و شکنجه ای که بیشتر شهروندان شیعه از آن رنج می برند و همچنین تبعیض نژاد طایفه ای و تعرض به شعائر دینی و رهبران آن را پیگیری کنند.

مرکز حقوق بشر بحرین در بیانیه خود گزارش داد: مقامات بحرین به شدت آزادی دینی و اعتقادات شیعیان بحرین را تضعیف کرده و برگزاری مراسم عزاداری محرم را در اکتبر 2017م محدود کرده است.

این مرکز تصریح کرد که تعدادی از تعرض ها را رصد کرده که از جمله آن ها از بین بردن نماد ها و پرچم های عاشورایی و احضار 67 شهروند بحرینی که از میان آن ها روحانیون و مداحان بودند.

همچنین بعد از اعتراض اهالی شهرک های نویدرات، معامیر، مالکیه و الدراز به از بین بردن پوستر ها و پرچم های عاشورایی، نیرو های آل خلیفه با گاز سمی و گلوله های ساچمه ای به این شهرک ها هجوم بردند که به گفته این مرکز، گاز های سمی به تعدادی از خانواده ها و کودکان اصابت کرده است.

لازم به ذکر است در مورد تاریخ شهادت امام رضا(ع) روایت های متفاوتی از جمله چهاردهم،‌ هفدهم و آخر ماه صفر وجود دارد.

 

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8