جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
نصرالله

حوزه/ دبیرکل حزب الله لبنان، عصر روز دوشنبه پس از پایان تظاهرات به مناسبت حمایت از قدس در ضاحیه واقع در جنوب بیروت، سخنرانی و اقدام ترامپ درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، عصر روز دوشنبه پس از پایان تظاهرات به مناسبت حمایت از قدس در ضاحیه واقع در جنوب بیروت، سخنرانی کرد و اقدام ترامپ درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

وی تأکید کرد: رؤیای بازگشت به فلسطین، ان‌شاءالله به زودی برای فلسطینیان محقق خواهد شد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ترامپ در تصمیمش درباره قدس، تنها مانده است و به جز رژیم اشغالگر، کسی را به همراه ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه هم‌بستگی با فلسطینی‌ها از واجب‌ترین واجبات است، بیان داشت: تظاهرات در مرحله فعلی، بسیار مهم و ضروری است و نباید کسی آن را بی‌اهمیت تصور کند یا دست‌کم بگیرد.

وی افزود: تظاهرات برای مقابله با دشمن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نوعی حمایت و پشتیبانی از مبارزان در میدان‌ها به شمار می آید.

سید حسن نصرالله با اشاره به این نکته که هیئت بحرینی که به سرزمین های اشغالی سفر کرد، نماینده مردم بحرین و علمای آن نیست بلکه نماینده دولت است، تأکید کرد: مردم بحرین با برگزاری تظاهرات و آمدن به خیابان‌ها، با قدس ابراز هم‌بستگی کردند اما نیروهای دولتی بحرین به سوی آنان تیراندازی کردند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: این از جمله فضاحت‌های رژیمی است که مردمش را سرکوب و آنها را از تظاهرات برای فلسطین منع می‌کند اما هم‌زمان، هیئتی را برای سازش‌کاری با دشمن اعزام می‌کند.

وی گفت: دو ملت فلسطین و یمن زیر آتش دشمن، برای مقابله با تصمیم آمریکا درباره قدس به خیابان‌ها آمدند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: از فواید تصمیم آمریکا آن است که شر از خیر، نه فقط در بحرین، بلکه در سراسر جهان تشخیص داده شد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما در لبنان به اجماع ملی خود در خصوص قدس و فلسطین و موضع‌مان درقبال تصمیم ترامپ افتخار می کنیم.

وی افزود: بار دیگر با فلسطینی ها تجدید پیمان کرده و تأکید می کنیم همراه با قدس، ‌فلسطین و ملت آن باقی می‌مانیم.

سید حسن نصرالله یادآور شد: امروز شاهد انتفاضه واقعی هستیم که در آن، مسلمانان و مسیحیان از مقدسات‌شان دفاع می کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هدف واقعی آمریکا تخریب جوامع ما و حذف مسأله فلسطین است اما ناامید خواهد شد.

وی اظهار کرد: تمام امت باید با طرح خطرناک آمریکا مقابله کنند و این مسئولیت به دوش همگان است نه فقط فلسطینی ها.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: پس از تصمیم ترامپ، حجت بر تمام کسانی که به آمریکا امید بسته بودند، تمام شد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: فلسطینی ها باید تأکید کنند که قدس پایتخت همیشگی فلسطین است.

وی با بیان اینکه آمریکا حامی صلح در منطقه نیست بلکه حامی تروریسم و ویرانی و گروه‌های تکفیری در منطقه است، گفت: ما قبلاً گفته بودیم که هدف آمریکا از حمایت داعش این است که می خواهد اذهان و افکار عمومی را از قضیه فلسطین دور کند.

سید حسن نصرالله با اشاره به این نکته که باید در پاسخ به تصمیم ترامپ، تمام تلاش‌ها بر منزوی کردن مجدد رژیم صهیونیستی متمرکز شود، تصریح کرد: باید حکومت‌ها به‌منظور قطع روابط با صهیونیست‌ها و متوقف کردن تمام شکل‌های عادی‌سازی روابط، اقدام کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: تشکیلات خودگردان و اتحادیه عرب و کنفرانس اسلامی باید تا منصرف شدن آمریکا از تصمیمش، روند صلح را متوقف کنند.

وی گفت: محور مقاومت و کشورهای آن، امروز با پیروزی و سربلندی و با قدرت تمام از رنج سال‌های گذشته خارج شده و تمام وقت خود را به قدس و فلسطین و مقاومت اسلامی، اختصاص می‌دهند.

سید حسن نصرالله، مهم‌ترین پاسخ به تصمیم خصمانه ترامپ را اعلام انتفاضه سوم فلسطین در تمام خاک فلسطین دانست.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از تمام گروه‌های مقاومت در منطقه می‌خواهم با یکدیگر دیدار کنند و در ارتباط باشند تا راهبردی واحد برای مقابله ای گسترده طراحی کنند.

وی با بیان این نکته که بیایید تصمیم احمقانه آمریکا را به آغازی برای پایان همیشگی رژیم اشغالگر تبدیل کنیم، تأکید کرد: قدس پایتخت همیشگی فلسطین است و از آن صرف‌نظر نخواهیم کرد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه تصمیم ترامپ ان‌شاءالله آغازی برای پایان اسرائیل خواهد بود، گفت: ما در لبنان همواره درکنار فلسطین بودیم و خواهیم بود.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: محور مقاومت پس از پیروزی های منطقه، بر مسأله قدس و فلسطین به عنوان اولویت اصلی تمرکز خواهد کرد، از تمام گروه‌های مقاومت می‌خواهیم تا استراتژی واحد برای مقابله با رژیم اشغالگر وضع کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =