چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ | Nov 25, 2020
جعفری

حوزه/ سردار سرلشگر جعفري به عنوان ميهمان ويژه اجلاس چهارم خبرگان، تصریح کرد: ما بايد براي مقابله با چالش ها در عرصه هاي بين المللي از دستاوردهاي دفاعي و موشكي خود دفاع كرده و دستگاه ديپلماسي از طريق اين قدرت بازدارنده، بهره برداري لازم را انجام دهد و با قدرت در عرصه هاي بين الملل حضور پيدا كند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، سردار محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه، امروز در اجلاس مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به توطئه هاي دشمنان عليه جمهوري اسلامي، گفت:‌ سال 96 سال شكست داعش و تكفيرهاي مخالف نظام مقدس جمهوري اسلامي در عراق و سوريه بود كه بزرگترين پيروزي جبهه مقاومت اسلامي در منطقه محسوب مي شود.

وی ادامه داد: سال 96 سال غلبه قدرت مقاومت در منطقه بود كه نمونه بارز اين ادعا ساقط كردن هواپيماي f16 رژيم صهيونيستي توسط ارتش سوريه بود كه در نوع خود سابقه نداشته كه در پرتو پيروزي هاي مقاومت در منطقه است كه اين شكست بسيار بزرگي براي رژيم اشغالگر صهيونيستي بود.

سردار جعفري با اشاره به اغتشاشات دي ماه به تشريح برخي زمينه هاي بروز اين اغتشاشات پرداخت و گفت: بهره برداري دشمنان از فضاي مجازي در بروز اين ناهنجاري ها بسيار موثر بود. اگر چه با تدابير اتخاذ شده و حضور به موقع مردم، توطئه دشمنان در اين غائله نيز خنثي شد.

وي افزود: «حركت در مسير انقلاب اسلامي كه حضرت امام(ره) پايه گذاري كردند و مقام معظم رهبري آن را با صلابت ادامه مي دهند موفقيت راهبردي انقلاب اسلامي است.

فرمانده سپاه با اشاره به فرصت ها و چالش هاي جمهوري اسلامي گفت: «تمامي چالش هاي و تهديدات خارجي عليه انقلاب اسلامي به فرصت هاي بي نظير براي انقلاب اسلامي مبدل شده و اين امر از بركات انقلاب ماست همانطور كه در كشور عراق شاهديم با ظهور داعش نيروهاي حشر الشعبي كه نوعي الگوگيري از بسيج مردمي جمهوري اسلامي در طول دوران دفاع مقدس است شكل گرفتند و اين يعني تبديل كردن يك تهديد به فرصت در كشور سوريه نيز شاهد اين رخداد بوديم كه نيروهاي مردمي با سازماندهي عليه داعش به پا خواستند. بنابراين در عراق و سوريه اين نيروي مردمي بود كه تهديد و توطئه دشمنان و معارضين را به فرصت تبديل نمود.

سردار جعفري اظهار داشت: «امروز پشت اسرائيل از وجود و تشكيل همين تشكل هاي مردمي در عراق، سوريه، فلسطين و يمن و لبنان به لرزه در آمده است در يك كلام مي توان گفت ما به يك دستور الهي و قرآني و يك اصل اساسي انقلاب اسلامي يعني اصل ظلم ستيزي و قيام عليه مستكبران عمل كرديم كه با نصرت ها و امدادهاي غيبي الهي همراه بوده است.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به سخنان امام راحل مبني بر حمايت از مستضعفان و قيام عليه مستكبران گفت: «امروز پس از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامي شاهديم وعده ها و فرمايشات حضرت امام در حال تحقق است و مي بينيم دشمنان اسلام و انقلاب چگونه به خاك مذلت نشسته و يكي پس از ديگري مي نشيند و اين را تكيه بر اصول انقلاب و پيروي از ولايت در حال وقوع است».

فرمانده سپاه در ادامه با اشاره به قدرت دفاعي بازدارنده جمهوري اسلامي تأكيد كرد: «قدرت دفاعي بي نظير بازدارنده نظام مقدس جمهوري اسلامي به ويژه در عرصه پدافندي و موشكي يكي ديگر از عوامل غلبه جبهه مقاومت و جمهوري اسلامي است كه بايد با همه توان نسبت به حفظ و ارتقاء اين توانمندي بكوشيم».

وي از برخي چالش هاي جمهوري اسلامي در منطقه سخن گفت و افزود: «ما بايد براي مقابله با چالش ها در عرصه هاي بين المللي از دستاوردهاي دفاعي و موشكي خود دفاع كرده و دستگاه ديپلماسي از طريق اين قدرت بازدارنده، بهره برداري لازم را انجام دهد و با قدرت در عرصه هاي بين الملل حضور پيدا كند».

فرمانده سپاه سپس با اشاره به اغتشاشات دي ماه 96 از برخي سوء مديريت ها به ويژه در عرصه فضاي مجازي انتقاد كرد و گفت: در همه كشورها به فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي كنترل هاي لازم را اتخاذ مي كنند و نمي گذارند اين فضا در اختيار ديگران و بيگانگان باشد،‌ اما ما در داخل با اين چالش مواجهيم كه فضاي مجازي و برخي شبكه هاي پيام رسان مورد استفاده مردم در اختيار مديریت ما نيست و اين يك چالش و يك نقطه ضعف است كه تدبير نشود مي تواند مجدداً بستر برخي تحركات را ايجاد نمايد».

سردار جعفري در پايان نيروي انساني جوان، انقلابي و متعهد و نيز ذخائر و مواهب طبيعي جمهوري اسلامي را از فرصت هاي انقلاب اسلامي برشمرد و گفت: «اگر تفكر مديريتي ناب انقلابي و اسلامي به عرصه اجرا راه يابد،‌ مي توان با تكيه بر نيروي انساني مستعد و دارايي هاي خدادادي كشورمان بر مشكلات غلبه نمايد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8