سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 18, 2021
فرحانی

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین فرحانی گفت: وقتی اعتراضات و اغتشاشات اخیر با تدبیر حضرت آقا و هوشیاری مردم در ۲۲ بهمن جمع می شود، می بینیم مسئله رفراندوم و سوار کردن اصحاب فتنه و همه آنهایی که از قطار انقلاب پیاده شدند را مطرح می کنند. مجموعه این عملکرد این تحلیل را تایید می کند که اتاق فکری وجود دارد که در پی ارتجاع فرهنگی و اقتصادی و در تقابل با اندیشه امام و مطالبات مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلین عبدالکریم فرحانی، نماینده مجلس خبرگان رهبری، امروز در نطق خود، در اجلاس خبرگان، به ریشه یابی مجموعه مشکلات موجود کشور پرداخت و بیان کرد: وقتی که مشکلات مختلف موجود را شماره گذاری می کنیم، میبینیم که حضرت آقا در همه حوزه های مختلف در سه دهه اخیر، رویکرد و مطالبات راه گشایی را تبیین کرده اند. لکن در مجموعه سی سال با بی توجهی مجموعه اجرایی کشور مواجه شده ایم.

وی افزود: دغدغه ها، هشدار ها و راهکارهای ایشان در باب ارتجاع فرهنگی، اشرافی گری ، فساد مالی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق، فضای مجازی و مقولاتی از این دست، در جلسات متعدد با متولیان این امور مضبوط گشته است. اما با گذشت قریب به سی سال از جنگ تحمیلی و نگاه به وضعیت موجود، این سوال به ذهن می آید ، که علت بر زمین ماندن این مطالبات چیست؟

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبری مصادیق این مطالبات را مطرح کرده و افزود: به عنوان مثال ، ایشان در اردیبهشت 72 فرمودند بعد از جنگ تلاش هایی شده که وضعیت به حالت قبل از انقلاب برگردد. یعنی حرکت رو به عقب ، یعنی قهر با مذهب و با بنیانهای بومی، یعنی دلبستگی و وابستگی بی قید و شرط به غرب ، یعنی بزرگ شمردن هر آنچه مربوط به بیگانه است و حقیر نمودن هر آنچه مربوط به خودی است که باطنش تحقیر ملت ایران است.

وی یادآور شد: حالا بعد از 20 سال حضرت آقا مجددا در دیدار مردم تبریز ارتجاع انقلاب را تبیین می کنند و فرمودند ارتجاع یعنی بازگشت به عقب و چیز خطرناکی است.یعنی بازگشت خوی اشرافی گری و فساد و تبعیض. ارتجاع وقتی اتّفاق می‌افتد، معنایش این است که همان آدمهای انقلابیِ سابق سرِ کارند امّا خط را عوض کرده‌اند، راه را عوض کرده‌اند؛ کأنّه انقلاب شده بود برای اینکه آنها بروند و ما بیاییم سرِ کار!

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان پس از اشاره به مصادیق دیگر این مطالبات در باب مبارزه با فساد و قاچاق، اقتصاد مقاومتی،فضای مجازی و .... بیان کرد: نهایتا وقتی هشدارهای 20 ساله حضرت آقا ملاحظه و بررسی شود، به نفوذ یک اتاق فکر در برنامه ریزی کلان کشور در تقابل با اندیشه انقلابی پی خواهیم برد. اتاق فکری با رویکرد ارتجاع از روحیه انقلابی به روحیه اشرافی گری، عدم جدیت در مبارزه با فساد، عدم توجه به بنیادهای داخلی در فرهنگ و اقتصاد و تلاش برای حذف آنها مشاهده می شود.

وی تأکید کرد:  سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی و امسال فرمانده کل سپاه در اجلاسیه خبرگان تصریح کردند که اراده ای برای حل مشکلات مربوطه وجود ندارد. ملاحظه کنید! وقتی بحث نقد معصوم و نقد رهبری و بی توجهی به مطالبات مذکور مطرح می شود. وقتی در باب حقوق شهروندی و فضای مجازی مطالبی در راستای همین ارتجاع و بازگشت رو به عقب مطرح شود. وقتی در بحث جبهه مقاومت ما شاهد مقاومت داخلی و مانع تراشی داخلی حتی در شورای امنیت باشیم و از طرفی دستگاه دیپلماسی کشور نتواند از این پیروزی خوب استفاده کند.  وقتی اعتراضات و اغتشاشات اخیر با تدبیر حضرت آقا و هوشیاری مردم در 22 بهمن جمع می شود، می بینیم مسئله رفراندوم و سوار کردن اصحاب فتنه و همه آنهایی که از قطار انقلاب پیاده شدند را مطرح می کنند. مجموعه این عملکرد این تحلیل را تایید می کند که اتاق فکری وجود دارد که در پی ارتجاع فرهنگی و اقتصادی و در تقابل با اندیشه امام و مطالبات مقام معظم رهبری است و نتیجه آن بر زمین ماندن مطالبات ایشان و سهل انگاری در حل مشکلات مردم است.نتیجه آن تنها ماندن مقام معظم رهبری است. چرا باید کار به آن جا برسد که ایشان بخاطر عدم تحقق عدالت عذرخواهی کند.

وی در پایان به نقش مهم مجلس خبرگان در این راستا پرداخت و افزود: سوال بنده این است که این مجموعه فکری و انقلابی ارزشمند خبرگان چه کرده اند؟ در حالی که چندین بار مقام معظم رهبری به اهمیت نقش خبرگان اشاره کرده اند. چرا مجلس خبرگان نمی تواند قطعنامه صادر کند؟ آیا وقت آن نرسیده است که با اصلاح فوری بعضی آیین نامه ها و فرآیندها زمینه همراهی جدی و به هنگام خبرگان در این موارد را تعریف کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین فرحانی تصریح کرد: مجلس خبرگان ظرفیت و پتانسیل بالایی در تحقق منویات رهبری و حل مشکلات مردم دارد که برای به فعلیت رساندن آن ، مسیر قانونی آن باید تعریف و تبیین شود. امیدوارم با حضور به وقت مجموعه علما و اعضای مجلس محترم خبرگان، 40 سالگی انقلاب، سال تحقق مطالبات در زمینه عدالت ، مبارزه با فساد و اشرافی گری باشد و این همان چیزی است که تسکین درد مردم خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8