جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 26, 2021
سید صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین قپانچی تاکید کرد: دولت عراق باید موضعی شجاعانه در مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران اتخاذ کند، به ویژه بعد از اینکه سازمان ملل اعلام کرد که تحریم های آمریکا غیر قانونی است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید صدر الدین قپانچی در خطبه های نماز جمعه نجف اشرف، تاکید کرد: عراقی ها منتظر تشکیل مجلس نمایندگان و انتخاب دولت جدیدی هستند که حق اکثریت و اقلیت را حفظ کرده و سابقه پاکی داشته باشد.

وی افزود: دولت جدید باید از سابقه سیاه و عناصر بعثی خالی باشد و ارائه خدمات را در اولویت قرار دهد.

امام جمعه نجف اشرف باقی ماندن نیروی های ائتلاف بین المللی در عراق را نپذیرفت و آن را تعرض به حاکمیت عراق دانست، به ویژه که با درخواست رسمی دولت انجام نگرفته است.

وی ادامه داد: ائتلاف بین المللی در جنگ علیه داعش راستی و پاکی خود را ثابت نکرد و سؤالات و ابهامات زیادی در خصوص راستی آن در مبارزه با تروریسم وجود دارد.

  دولت عراق باید موضع شجاعانه در مخالفت با تحریم ایران اتخاذ کند

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی در بخش دیگر خطبه های تاکید کرد: دولت عراق باید موضعی شجاعانه در مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران اتخاذ کند، به ویژه بعد از اینکه سازمان ملل اعلام کرد که تحریم های آمریکا غیر قانونی است و رئیس جمهور آمریکا در معرض برکناری و آشوب داخلی قرار گرفت.

وی از برگزاری موفقیت آمیز مراسم عید قربان در عتبات مقدسه و اماکن زیارتی تشکر کرد.

سید قپانچی در خطبه دینی یاد آور میلاد امام هادی(علیه السلام) شد و به حدیث امام(ع) اشاره کرد که فرمودند: «الدنيا سوق ربح فيها قوم وخسر اخرون». (دنیا مثل بازاری است که گروهی در آن سود می کنند و گروهی ضرر).

وی در بخش دیگر به عید سعید غدیر به عنوان عید بزرگ الهی اشاره کرد و خصوصیات حضرت امیر المؤمنین (علیه السلام) و شیعیان ایشان را بیان کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8