پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 25, 2021
کمیته امور دینی پارلمان مصر

حوزه/ کمیته امور دینی پارلمان مصر در نشست امروز خود بر ضرورت استمرار مبارزه با افراط گرایی و اصلاح گفتمان دینی و ساماندهی فتوا در مصر تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، کمیته امور دینی پارلمان مصر در نشستی به ریاست دکتر اسامة العبد دستور کار این کمیته در دور چهارم را به ویژه در مورد الازهر مشخص کرد.

اعضای کمیته تاکید کرند: مسئله اصلاح گفتمان دینی در راس اولویت های ما قرار دارد و ما به هماهنگی با مسئولان و مراکزی مانند الازهر و دارالافتاء و وزارت اوقاف و برخی وزارتخانه های دیگر در این زمینه ادامه خواهیم داد.

اعضای این کمیته همچنین خواستار افزایش بازدیدهای میدانی کمیته از نهادها و مؤسسات دینی مانند الازهر و مراکز وابسته به آن و حتی بیمارستان های دانشگاهی شدند.

اسامه العبد در این نشست گفت: ما به تلاش خود برای اصلاح گفتمان دینی ادامه می دهیم و ارتباط ما با وزارتخانه های مختلف مانند وزارت اوقاف و وزارت جوانان و ورزش و وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی در این زمینه ادامه دارد تا از تلاش و برنامه آنها برای مبارزه با افراط گرایی و تروریسم مطلع شویم.

شکری الجندی عضو دیگر کمیته دینی پارلمان مصر نیز گفت: وزارت اوقاف در سال های اخیر تلاش زیادی برای مبارزه با افراطیون و تندروها انجام داده و توانسته مدیریت و کنترل مساجد و منابر را از دست افراطیون خارج سازد و البته این مبارزه باید ادامه یابد و تمام منابع تروریست ها از دست آنها خارج شود و به جای آن از الازهر و نهادهای دولتی مصر حمایت کنیم.

در همین راستا دکتر عمر حمروش دبیر کمیته امور دینی پارلمان نیز بر ضورت ارائه لایحه ای در مورد ساماندهی فتوا تاکید کرد و گفت ما باید از این طریق با بی نظمی و هرج و مرج در زمینه صدور فتوا و قضاوت های مبتنی بر این فتواها مبارزه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8