یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
مهدویت

حوزه/ معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در دیدار با دبیر جشنواره ملی مهدویت که از سوی جهاد دانشگاهی واحد قم برگزار می‌شود نسبت به مشارکت این مسجد در این جشنواره اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، علی حسینی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و دبیر دومین جشنواره ملی مهدویت در نشستی باحجتالاسلام یاسین حسین‌آبادی، معاون فرهنگی این مسجد جمکران،‌ با اشاره به فعالیت‌های مختلف جهاد دانشگاهی در عرصههای علمی، فرهنگی، هنری، اشتغال فارغ‌التحصیلان و آموزشی و پژوهشی و درمانی، جشنواره مهدویت را یکی از مهمترین برنامههای فرهنگی این نهاد انقلابی دانست.

وی گفت: جشنواره ملی مهدویت، سال گذشته با جذب بیش از ۱۲۰۰ اثر علمی پژوهشی، فرهنگی، هنری و ادبی در سطح کشور برگزار شد و امسال نیز با رویکرد ویژه دانشجویی با موضوع زمینه‌سازی ظهور و تمدن نوین اسلامی به دنبال ایجاد یک حرکت نوین در عرصه فعالیتهای مهدوی کشور است.

دبیر دومین جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: امسال تمرکز ویژه بخش مسابقهای جشنواره روی محور فرهنگی، هنری، ادبی و کتابخوانی است ولی با توجه به رویکرد جدی این جشنواره برای موج‌آفرینی فرهنگی و ذهنی در میان قشر جوان کشور، فعالیتهای جانبی از جمله برگزاری ورکشاپهای تخصصی در بخشهای هنری، برگزاری نشستهای تخصصی، کارگاه‌های آموزش مبانی مهدویت و... در دانشگاههای کشور انجام خواهد شد.

در این دیدار حجتالاسلام حسین آبادی نیز با اشاره به رویکرد جدی مسجد مقدس جمکران در زمینه تجمیع فعالیتهای فرهنگی و هنری بیان کرد: امیدواریم در این طرح هم افزایی بتوانیم فعالیت مناسب و درخوری با نهادهایی از جمله جهاد دانشگاهی داشته باشیم.

وی با اشاره به ظرفیتهای مسجد مقدس جمکران بیان کرد: سال گذشته مراسم افتتاحیه جشنواره ملی مهدویت در این مسجد مقدس برگزار شد و امیدواریم که امسال نیز بتوانیم در ۹ ربیع میزبان این مراسم باشیم و رسما آمادگی عملی خود را برای همکاری با این جشنواره اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =