دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
اليمن

حوزه/ وزارت حقوق بشر یمن کنفرانسی مطبوعاتی در خصوص اوضاع حقوق بشر یمن و بیان جنایت ها و تجاوزهای کشورهای ائتلاف تجاوز سعودی طی 1700 روز گذشته برگزار کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، وزارت حقوق بشر در این کنفرانس گزارشی از تعداد شهدا و مجروحان غیر نظامی مستقیم که طی 1700 روز گذشته در جریان عملیات نظامی کشور های متجاوز قربانی شدند، ارائه داد و گفت: تعداد این عملیات به 43345 بار می رسد و شمار قربانیان غیر نظامی در عملیات نظامی غیر مستقیم به 476197 نفر رسید.

بیش از 9835 شهروند در پی حملات مستقیم متجاوزان دچار معلولیت دائمی شدند

در این گزارش آمده، بیش از 9835 شهروند در پی حملات مستقیم متجاوزان دچار معلولیت دائمی شدند که از این میان 800 نفر کودک هستند.

این وزارت افزود: 80 هزار کودک در نتیجه 5 سال بمباران مستقیم خانه ها و مراکز تجمع مردم به اختلالات روانی و عصبی متعددی دچار شده اند.

28 میلیون و صد هزار نفر به شدت نیازمند کمک های ضروری هستند

بر اساس این گزارش 28 میلیون و صد هزار نفر به شدت نیازمند کمک هایی مثل: غذا، دارو، آب، سرپناه و آموزش هستند و بیش از 70 هزار نفر در نتیجه بسته بودن فرودگاه صنعاء در خارج سرگردانند.

وزارت حقوق بشر در این گزارش تصریح کرد: بیش از هشت هزار خانواده در شهرستان الدریهمی محاصره و نیازمند مواد غذایی و دارویی ضروری هستند.

افزایش 85 درصدی فقر و 65 درصدی بیکاری

این وزارت در پایان گفت: با استمرار تجاوز محاصره علیه یمن، میزان فقر 85 درصد افزایش یافته و میزان بیکاری به بیش از 65 درصد رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =