دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 25, 2021
آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق

حوزه/ آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق خواستار یکپارچه و همسو کردن تلاش ها از طریق یک طرح مشخص و کامل در جهت پیشرفت کشور شد و گفت: این پیشرفت از طریق آموزش و پرورش و آموزش عالی شروع می شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق خواستار یکپارچه و همسو کردن تلاش ها از طریق یک طرح مشخص و کامل در جهت پیشرفت کشور شد و گفت: این پیشرفت از طریق آموزش و پرورش و آموزش عالی شروع می شود و با عبور از طرح اقتصادی مبتنی بر کشاورزی، صنعت، تجارت و گردشگری به طرح توسعه ای و دفاعی منتهی می شود.

ایشان در سخنرانی هفتگی خود که از تلویزیون پخش شد، با بیان اینکه یک نفر به تنهایی نمی تواند این رویکرد و طرح کامل را ایجاد کند، بر استفاده از تجربه ها، عقل ها و توانایی های کشور و سرمایه گذاری آزادانه و دموکراتیک و مورد قبول جهانی و برقراری روابط مثبت با کشور های جهان در این مسیر تأکید کرد و گفت: عراق از دیکتاتوری سودی نبرد، امّا اگر امروز با فساد و درگیری های حزبی از آزادی و دموکراسی سوء استفاده شود، این کشور هیچ وقت از دموکراسی نیز سود نخواهد برد.

آیت الله مدرسی بار دیگر بر تشکیل شورای حکیمان متشکل از استعداد های عراقی از میان دانشگاهیان، کارمندان ارشد، علمای دینی و شیوخ عشایر با هدف تعیین یک راهبرد عمومی مبتنی بر حکمت در جهت پیشرفت کشور، تأکید کرد و افزود: این راهبرد باید با رویکرد کلی به نهاد های اجرایی دولت کمک کند تا بتواند به وظیفه خود در ترسیم راه هایی برای اجرای این رویکرد فراگیر عمل کند.

این عالم عراقی تصریح کرد: بسیاری از کشور های جهان دارای شورای عالی هستند که دغدغه امور اجرایی را ندارد، بلکه هدف آن ارائه رویکرد به کسانی است که به امور اجرایی می پردازند.

ایشان در پایان تأکید کرد: مسئول ترسیم طرح های کلی باید قلبی بزرگ به وسعت تمامی اقشار و مناطق عراق داشته باشد و تنها به یک بُعد نپردازد، بلکه تمامی جهات را در نظر بگیرد و از باند بازی ها عبور کرده و از پتانسیل های کشور در جهت پیشرفت کشور استفاده کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8