پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ | Jul 9, 2020
شکاف اقتصادی

حوزه/ برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) در شبکه پرس تی وی به بررسی کشمکش های اخیر میان آمریکا و چین در پی شیوع ویروس کرونا و تأثیرات این درگیری ها بر وضعیت اقتصادی جهان می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، برنامه «شکاف اقتصادی» با اشاره به نظرات تحلیلگران مبنی بر احتمال تشدید اختلاف ها میان آمریکا و چین پس از شیوع کرونا و کاهش شدید روابط دو کشور، روابط اقتصادی میان آمریکا با چین و وابستگی آمریکایی ها به صنایع، کارخانه ها و سرمایه‌گذاران چینی را مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهد.

همچنین در این برنامه اظهارات دونالد ترامپ درخصوص عملکرد دولت چین در رابطه با ویروس کرونا و قابل اعتماد نبودن چین در روابط تجاری آینده مورد واکاوی قرار گرفته و مروری بر اقتصاد کشور چین در دوران همه گیری ویروس کرونا و روابط چین و آمریکا در دهه های اخیر صورت خواهد گرفت.

در ادامه این برنامه انتقادات ترامپ از چین به دلیل استثمار اقتصاد آمریکا و تضییع حقوق کارگران آمریکایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و درخصوص پیشرفت های چین در حوزه فناوری و استقلال این کشور از فناوری های متعلق به آمریکا طی سال های اخیر، تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر شرکت های چند ملیتی و تغییر الگوهای کسب و کار و تأثیر چین و کالاهای این کشور بر اقتصاد آمریکا و وابستگی آمریکا به چین برای رفع ضعف های اقتصادی خود نقد و گفت و گو صورت می گیرد.

«شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی کاوه تقوایی ساعت 01:00 بامداد جمعه 9 خرداد از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8