یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ | Oct 25, 2020
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران

حوزه/ مدیر سابق حوزه علمیه خواهران مازندران تعداد طلاب حوزه علمیه خواهران استان را شش هزار طلبه عنوان کرد و گفت: این رقم در سال ۸۶، تنهاد بیش از هزار طلبه بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در مازندران، حجت الاسلام علی غفاری، مدیر سابق حوزه علمیه خواهران مازندران امروز در مراسم تودیع خود، تنها راه نجات جامعه اسلامی را تقویت حوزه های علمیه دانست و گفت: امروز حوزه های علمیه به عنوان یک نهاد کارآمد در نظام دینی نقش آفرینی می کند.

وی در ادامه سخنان خود به ویژگی و شاخصه های مهم مازندران اشاره کرد و با بیان این که سبق تشیع، وجود عالمان بزرگ دینی و همچنین شرایط جغرافیایی وضعیت این استان را بسیار خاص کرده است، ادامه داد: باید تلاش کنیم با برنامه ریزی مناسب فرهنگ دینی و همچنین آداب بومی منطقه را حفظ کنیم.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به فعالیت ۱۴ ساله خود در مدیریت حوزه علمیه مازندران، گفت: در طول این سال ها تعداد مدارس علمیه استان از ۱۱ مدرسه به ۲۲ مدرسه افزایش یافته است.

مدیر سابق حوزه علمیه خواهران مازندران  تعداد طلاب حوزه علمیه خواهران استان را شش هزار طلبه عنوان کرد و افزود: این رقم در سال ۸۶، تنهاد بیش از هزار طلبه بوده است.

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت عمرانی حوزه علمیه خواهران استان اشاره کرد و با بیان این که میزان عرصه و زمین در اختیار حوزه علمیه خواهران استان در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار مترمربع است، خاطرنشان کرد: این رقم به تناسب سال ۸۶، ۳۴۰ درصد افزایش داشته است.

حجت الاسلام غفاری با تأکید بر این که هیچ استاد بدون مجوز در استان نداریم، ادامه داد: در حال حاضر ۳۱۴ استاد حکم دار و معتبر در سطح مدارس علمیه استان مشغول تدریس هستند.

مدیر سابق حوزه علمیه خواهران مازندران، تشکیل نخستین شورای علمی پژوهشی کشور در حوزه علمیه خواهران استان را یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه پژوهشی عنوان کرد و گفت: استعدادهای بسیار خوبی در سطح حوزه علمیه خواهران استان وجود دارد که باید بیش از پیش از توان علمی آنها بهره گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت ۲۰۰ طلبه خواهر به عنوان مبلغ طرح امین در سطح استان خبر داد و افزود: علاوه بر این هزار طلبه خواهر به عنوان امام جماعت در سطح مدارس آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8