شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ | Jan 16, 2021
شیخ نعیم قاسم

حوزه /معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: واکنش شایسته به اقدام آنان که دست به عادی سازی روابط زدند، حمایت همه جانبه از مقاومت است. نگاه ما باید به فلسطین، جهاد مردمش و وحدت گروه‌­های مختلف آن برای مقابله با اشغالگری باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، در تهران، ‌ شیخ نعیم قاسم طی سخنانی در کنفرانس بین المللی وحدت که به صورت مجازی در حال برگزاری است، ‌اظهارداشت: اقدام برخی کشورها در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خیانت نظام­‌های حاکم است حال آنکه امید حقیقی به ملت‌­هاست. عادی سازی روابط از سوی امارات، بحرین و سودان و نیز عربستانی که پشت سر آنها ایستاده است، بخشی از توطئه بین المللی برای سلطه یافتن بر کشورها و ثروت­‌های ما، و ربودن قدس و فلسطین از دست ماست. آنان که دست به عادی سازی روابط زدند باری پنهان بر دوش امت اسلام بودند؛ امروز دست این حاکمان رو شده و انحرافاتشان آشکار گشته است. این عادی سازی روابط ان‌شاءالله گامی بزرگ به سوی سقوط آنان خواهد بود.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: اهمیت وحدت اسلامی بر کسی پوشیده نیست. امام ما، خمینی (ره) مسلمانان را به وحدت دعوت نمودند و به برکت وجود، رهبری و ولایت ایشان این امر به یک خواسته جهانی برای مسلمانان تبدیل شد. امام خامنه ای  نیز راه وحدت را ادامه دادند و در سایه حمایت و هدایت ایشان، این راه و نگاه اهدافی بزرگ را محقق کرد که نتایج آن را آشکارا مشاهده می کنیم.

 معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: وحدت اسلامی، علما و مسلمانان سنی و شیعه را به یکدیگر نزدیک و حمایت از مقاومت فلسطین را تقویت کرده و محوری برای مقاومت علیه اسرائیل شکل داده است، همچنین تکفیری ها را رسوا کرده و پرچم تعالی اسلام را برافراشته و ثابت کرده است که اسلام راه برادری، نصرت و پیروزی است؛ ارادۀ ما را برای رویارویی با چالش­ها استوار کرده و راه جریان­‌های انحرافی را برای تأثیرگذاری بر مردم ما بسته است.

 وی در ادامه تأکید کرد: ما باید وحدت را تحکیم بخشیده، فرزندانمان را با فرهنگ وحدت تربیت کنیم و برای رسیدن به نتایج آن در حوزۀ ایمان، تربیت نیکو، استقلال­ و مقاومت در برابر ظلم و سرکشی سرمایه­گذاری کنیم.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه اقدامات اهانت آمیز مکرون رئیس جمهور فرانسه را نشانۀ سطحی بودن الگوی ارزشی غرب و بازگشت به رفتارهای جاهلی دانست و گفت: دفاع رییس جمهور فرانسه و دستگاه حاکم این کشور از جسارت به ساحت پیامبر اسلام محمد (ص) و عوامل آن، نشانۀ سطحی بودن الگوی ارزشی غرب و بازگشت به رفتارهای جاهلی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: ما امروز با شیوع بیماری کرونا در سطح جهان روبه رو هستیم. این بیماری تمام مردم را تحت الشعاع قرار داده است. کرونا بلا و امتحانی برای ماست. امیر المؤمنین علی (ع) فرموده است: «بلا برای ظالم تنبیه، برای مؤمن امتحان، برای انبیا علو درجه و برای اولیا مایه کرامت است».

 وی درباره چگونگی برخورد با این بلا خاطرنشان کرد: مسئولیت و تکلیف ما این است که برخورد درستی با این بلا داشته باشیم، به این معنا که در برابر کرونا تسلیم نشویم و تدابیر پیشگیرانه مثل حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنیم. همچنین، در عین آنکه به بیماری جسم توجه می‌کنیم، نباید به بیماری روح و غفلت از یاد خدا، بی توجه باشیم، به ویژه اینکه شبکه  های اجتماعی که جایگزین بخشی از ارتباطات شده است، در صورت استفاده نادرست، می تواند ابزار فساد باشد.

 توهین و فحاشی؛  آزادی بیان نیست

شیخ نعیم قاسم درباره اهانت‌های مکرر به پیامبر اسلام (ص) نیز اظهار کرد: مسلمانان حق دارند با پیامبر رحمت و اسلام محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) ارتباط داشته باشند، همچنان که حق دارند این مسئله را ابراز کنند. غرب ادعا می کند که قائل به آزادی بیان است. اما توهین و فحاشی آزادی بیان نیست بلکه زیرپا گذاشتن اخلاق، رفتاری فتنه­ گرانه و نشان دهندۀ ضعف منطق و توسل به سرکوب و ستم در برابر دیدگاه­ مخالف است.

 وی افزود: اینکه رئیس جمهور فرانسه و دستگاه حاکم در این کشور برای توجیه جسارت به ساحت پیامبر اسلام محمد (ص) دست به کار شوند و از عوامل آن دفاع کنند، نشانۀ سطحی بودن الگوی ارزشی غرب و بازگشت به رفتارهای جاهلی است. دستاورد فرانسه از این اقدام چیزی جز سرشکستگی و منزوی شدن از سوی مسلمانان و آزادگان  جهان نخواهد بود. فرانسه باید شیوۀ تعامل خود با اسلام و مسلمانان را تغییر دهد، که اگر چنین نکند تنها خود زیان خواهد دید.

 شیخ نعیم قاسم در خصوص تحریم‌های ظالمانه آمریکا نیز افزود: آمریکا تحریم­‌های اقتصادی علیه ایران وضع کرده است که هدف آن دستیابی به برخی اهداف سیاسی است. ما با یک تجاوز اقتصادی برای تحقق اهداف سیاسی رو به هستیم. آمریکا می­خواهد که ایران از او تبعیت کند. می خواهد ایران از توان دفاعی خود دست بکشد تا راحت بتواند مواضع و شروط مد نظرش را بر این کشور تحمیل کند. می­‌خواهد ایران روابط خود را با ملت های منطقه که شوق استقلال و آزادی در آنان موج می زند، به ویژه ملت فلسطین و آرمان بر حق آن، قطع کند. آمریکا حزب الله را هم تحریم کرده است؛ زیرا حزب الله توانایی خود را در مقاومت، آزادسازی سرزمین‌ ها و حمایت از استقلال نشان داده است، اما آن­ها می‌خواهند اسرائیل صاحب هیمنۀ و تأثیر باشد، و ملت‌های منطقه از آزادی، استقلال و روحیۀ ایستادگی و مقاومت به دور باشند.

 انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8