چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 16, 2021
عکرمه صبری

حوزه/ خطیب مسجد الاقصی تأکید کرد: توهین به رسول گرامی اسلام (ص) توهین به تمامی انبیا و پیامبران است. چرا که همه آنها یک نور واحد هستند که همان نبوتی است که خداوند متعال به آنها عطا فرموده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، شیخ عکرمه صبری، خطیب مسجد الاقصی و رئیس هیئت عالی اسلامی فلسطین، صبح پنجشنبه ۸ آبان ماه در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص) و با درود به همه مسلمانان از مسجد الاقصی یعنی اولین قبله و سومین حرم مسلمانان و همچنین معراجگاه نبی مکرم اسلام(ص)، گفت: خدای متعال رسالت فراگیر خود را بر دوش پیامبر اسلام (ص) گذاشت و در این باره در قرآن کریم می فرماید: «ما ارسلناک الا رحمة للعالمین». ایشان رحمتی الهی هستند که برای  تمام بشریت نه فقط برای عرب زبان ها و مسلمانان، فرستاده شده اند و هدیه ای الهی و رحمتی برای تمام بشریت اند. در نتیجه مسلمانان باید این مناسبت عطر انگیز را به منظور اقتدا به پیامبر عالیقدر اسلام(ص) زنده نگه دارند.

وی افزود: ما همزمان با زنده نگه داشتن این مناسبت، باید سیره نبوی را در دستور کار خود قرار داده و مسلمانان را به مطالعه سیره نبوی تشویق کنیم تا در کنار قرآن کریم آن را خوانده و بدان عمل کنند.

عکرمه صبری در ادامه خاطرنشان کرد: ما در حالی ولادت با سعادت نبی اکرم(ص) را گرامی می داریم که غرب حمله ای وحشیانه را علیه اسلام به راه انداخته و این بدان معنا است که غرب از گذشته تاکنون در حال مسموم کردن جوامع است، به ویژه فرانسه که تاریخی سیاه دارد.

وی ادامه داد: فرانسه و کل غرب تلاش می کنند که با انتشار کاریکاتورهای موهن از قدر و منزلت پیامبر گرامی اسلام (ص) بکاهند و هدف آنها استهزاء و به سخره گرفتن بوده و این مساله آزار دهنده است. چرا که این اقدام با آزادی عبادت و آزادی اندیشه و بیان در تعارض و تناقض است.

خطیب مسجد الاقصی تأکید کرد: ما مسلمانان اقدامات غرب را در خصوص انتشار این کاریکاتورهای موهن محکوم می کنیم. این اقدامات به معنی سرشکستگی و تنزل اخلاقی و حماقتی است که غرب علیه دین بزرگ اسلام به آن دست می زند. ما تأکید می کنیم که دین ما دین تسامح است و نبوت تمامی انبیا و پیامبران را به رسمیت می شناسد. از این رو توهین به رسول گرامی اسلام (ص) توهین به تمامی انبیا و پیامبران است. چرا که همه آنها یک نور واحد هستند که همان نبوتی است که خداوند متعال به آنها عطا فرموده است.

وی تصریح کرد: ما بار دیگر تأکید می کنیم که همه ما بر این میثاق استواریم که اصول و ثوابت خود را در فلسطین حفظ کنیم و هیچ توجهی به تطمیع های غرب نداشته باشیم. ما در این میثاق دوشادوش یکدیگر باقی خواهیم بود. زیرا تمام مسلمانان یک جسم و بنیان واحد هستند همانگونه که رسول خدا (ص) بر آن تأکید دارند.

وی در پایان با گرامیداشت یاد آیت الله محمد علی تسخیری که در کنفرانس وحدت امسال حضور ندارند، از خداوند متعال رحمت واسعه را برای ایشان مسئلت کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8