دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۹ صفر ۱۴۴۳ | Sep 27, 2021
شیخ عبدالعزیز بن جنید- مفتی سلطنت برونئی

حوزه/ مفتی کشور برونئی گفت: دولت برونئی برای از بین رفتن ویروس کرونا علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه به معنویت از جمله قرآن و سنن رسول را مدنظر قرار داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، ‌ شیخ عبدالعزیز بن جنید طی سخنانی در سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که به صورت مجازی در حال برگزاری است، ‌اظهارداشت: با شیوع ویروس کرونا و گسترش این ویروس مخوف و ترسناک یک فاجعه شدید به حساب می آید. اما با این وجود، ما از آن رو که مسلمانیم باید این موضوع را قضا و قدری از سوی خداوند عز و جل بدانیم. اقدامات مختلفی برای ممانعت از هجوم این ویروس و جلوگیری از مبتلا شدن مردم صورت پذیرفته است. ما دستورات تمامی مقامات ذیربط و در رأس آنها مقامات بهداشت و درمان از جمله استفاده از ماسک، ضد عفونی دست و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را به اجرا در آوردیم. همه این اقدامات، مسائلی است که در سراسر جهان به اجرا درآمده است. اکنون زمان آن رسیده است که منتظر تولید واکسن این بیماری باشیم که کشورهای بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

 مفتی سلطنت برونئی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه دولت برونئی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در این کشور، گفت:‌ علاوه بر پایبندی تمام به استفاده کامل از تمام امکانات، برونئی دارالسلام خود را نسبت به اجرای دستورات قرآنی و نبوی برای قدرتمند ساختن خود در این زمینه متعهد می داند. ما اطمینان کامل داریم که قرآن کریم برای ما شفا و رحمت است؛ در کنار آن، در حدیث شریف پیامبر (ص) آمده است که قضا و قدر را تنها دعا دفع می کند، از این رو، علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، دستورات شرعی از جمله ذکرها و دعاهای مخصوص نیز در خانه ها، مساجد و دیگر اماکن خوانده شده و علاوه بر آن، این دعاها در رسانه ها به ویژه رسانه های صوتی و تصویری مانند رادیو و تلویزیون نیز پخش می شوند، و این اقدام تا به امروز ادامه دارد.

وی بیان کرد: ما اطمینان داریم که بر اساس مشیت خداوند تبارک و تعالی، پایبندی به تمامی اقدامات برای پیشگیری کرونا و اجرای آنها، توانی مضاعف برای بهره گیری از برکات آیات قرآنی و ادعیه ایجاد می کند.

 انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8