چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 16, 2021
آیت الله مقتدایی

حوزه/ نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیشنهاد داد که با ایجاد یک وحدت همگانی به آسیب دیدگان از بیماری کرونا رسیدگی کرده و در این آزمایش الهی سربلند بیرون آییم.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، آیت الله مرتضی مقتدایی، نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در وبینار «مبانی و چالش های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصائب» که عصر پنجشنبه ۸ آبان ماه در نخستین روز برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام (ص)‌ و هفته وحدت تأکید کرد: باید همه ما دست به دست هم دهیم و وحدتی بین شیعه و سنی و فرق و مذاهب مختلف ایجاد کنیم تا در بلیه کرونا بتوانیم از امت اسلامی صیانت کنیم.

وی افزود: این بلیه کرونا اکنون ما را هم از نظر جانی و هم از نظر مالی مبتلا کرده است. بسیاری از افراد، سرمایه خود را از دست دادند و تعداد زیادی نیز هر روز جان خود را از دست می دهند.

آیت الله مقتدایی تأکید کرد: ما می توانیم این بلیه را یک آزمایش الهی برای ملت ها بدانیم که از طرف خداوند تحت آزمایش قرار گرفته ایم. چرا که طبق آیات قرآن کریم، سنت الهی بر این قرار گرفته که همه افراد را آزمایش کند.

وی ادامه داد: خداوند تمام افراد را امتحان می کند تا مشخص شود که کدام یک بهترین عمل را انجام می دهند. خداوند عالِم اسرار افراد است و همه را می شناسد اما برای اینکه بر خود ما معلوم شود و حجت بر ما تمام شود، این آزمایش ها را انجام می دهد.

مقتدایی با بیان اینکه خداوند همه را به خیر و شر امتحان می کند گفت: امتحانات خیر به صورت ایجاد تسهیلات، عزت و احترام، منصب بالا و نعمت زیاد است و امتحانات شر به وسیله بیماری، گرفتاری و خسارت جانی انجام می شود. لذا باید سعی کنیم از عهده امتحان برآییم.

وی با تأکید بر اینکه کرونا امتحان الهی است و ما در برابر این آزمایش الهی تکلیف داریم، خاطرنشان کرد: باید به کسانی که در اثر کرونا زیان دیده اند رسیدگی کنیم تا در این آزمایش سربلند بیرون آییم.

آیت الله مقتدایی پیشنهاد کرد که همه در تحکیم وحدت بین المللی دست به دست هم دهیم و با ایجاد اتحاد همگانی از یک سو افراد آسیب دیده از کرونا را شناسایی کرده و از سوی دیگر میزان خسارت ها را بررسی کنیم و ستادی در همه کشورها برای جمع آوری کمک ها تشکیل دهیم بخواهند تا خسارات آسیب دیدگان جبران شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این کار را انجام دهیم خداوند می تواند بفرماید که این بندگان از عهده امتحان و آزمایش کرونا برآمدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8