یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
صفاایی

حوزه/ در پی سلسله نشست‌های منظم حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، دیداری به شکل ارتباط تصویری با نوجوانان و جوانان استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در بوشهر، در پی سلسله نشست‌های منظم حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با جوانان و نوجوانان به مناسبت روز نوجوان، دیداری به شکل ارتباط تصویری با نوجوان و جوانان استان بوشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری در این نشست ضمن تبریک هفته وحدت و محکوم کردن توهین به مقدسات اسلامی و حمایت رئیس جمهور فرانسه از آن، خشنودی و رضایت خود از این دیدار را بیان داشت و پیرامون جایگاه تحول آفرین انقلاب اسلامی ایران در تاریخ جهان و تحولات همه جانبه جهان معاصر و نظم نوین جهان به ارائه مطالبی پرداخت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در رابطه با جایگاه اقتدارآفرین و تمدن ساز جوان انقلابی مومن و تحصیل کرده به تحلیل فرهنگی اجتماعی پرداخت و فرازهایی از شکوه حضور جوانان در ایجاد انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تحولات پیشرفت آفرین ایران را بیان داشت.

امام جمعه بوشهر توطئه های همه جانبه جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و تهاجم فرهنگی و اجتماعی به جامعه هدف به ویژه قشر نوجوان و جوان را تشریح و طراحی این توطئه ها از سوی جنایتکاران حرفه‌ای برای معماری اذهان جامعه و از بین بردن قدرت مقاومت و تحمیل روح تسلیم به جامعه انقلابی را به عنوان یکی از مهمترین راهبردهای جبهه جنایت و خیانت عنوان کرد.

وی گفت: در شرایط کنونی نقش مهم جوانان و نوجوانان به عنوان رزمندگان خط مقاومت فرهنگی، سیاسی، علم و فناوری و مدیریت آینده برای معماری پیشرفت و تمدن آفرینی بسیار مهم و راهبردی است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری پیرامون جایگاه استان بوشهر در ادامه در مورد تمدن ایران و نقش مهم و استراتژیک استان در عرصه های سیاسی امنیتی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه در حوزه انرژی فسیلی و هسته ای، تجارت کرانه محور، گسترش فرهنگ اسلامی در حوزه خلیج فارس، شیلات و کشاورزی و تجارت اقتدارآفرین ملی مطالبی بیان داشت.

در پایان امام جمعه بوشهر تقاضا کرد که حسب فرمان مقام معظم رهبری، جوانان و نوجوانان در عرصه مقابله با بیماری کرونا در سه حوزه، «نهادینه کردن فرهنگ مراعات بهداشت شخصی و اجتماعی»، «کمک به کادر درمان» و »امدادرسانی معیشتی به نیازمندان» تلاش جهادی داشته باشند.

در ابتدای جلسه چهار نفر از برادران به نام‌های محمدمبین تقی نسب از اعضای قرارگاه ملی و نماینده جوانان شهرستان بوشهر، محمدابراهیم اردنی نماینده جوانان اتحادیه انجمن های اسلامی دشتستان، عباس مسیح گل نماینده فارغ التحصیلان اتحادیه و سید نیام الدین حسینی یکی از پیشکسوتان اتحادیه مطالبی به شرح زیر بیان داشتند:

۱) درخواست دیدار با مقام معظم رهبری

۲) پشتیبانی مالی و اعتباری از اتحادیه انجمن های دانش آموزی و مراکز جوان محور در تربیت نیرو

۳) طراحی و برنامه ریزی برای اشتغال جوانان بعد از فارغ التحصیلی

۴) حل معضل نامیدی و یأس در بین جوانان

۵) حل مشکلات اقتصادی حوزه جوان مانند: ازدواج، شغل، مسکن

۶) توجه ویژه به جوانان و نوجوانان در عرصه های مشورتی و تصمیم سازی

شایان ذکر است، این جلسه ارتباط تصویری توسط واحد جوان و نوجوان دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی برگزار شد و این سری جلسات همانند گذشته که به شکل حضوری برگزار می شد به طور مستمر در شرایط کنونی به شکل ارتباط تصویری برگزار می شود و به زودی نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با دیگر جوانان و نوجوانان استان بوشهر در این هفته و هفته های آینده دیدار خواهند داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8