پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ |۲۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 28, 2021
کنگره قدس شریف

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین نوری حاتم الساعدی گفت: جمهوری اسلامی ایران از گذشته تاکنون حمایت بسیار خوبی از جهاد مستمر فلسطینیان داشته است و حقیقت این است که اعلام روز جهانی قدس، عامل محرک برای ایجاد حرکت ها و انتفاضه های مختلف بوده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین نوری حاتم الساعدی، استاد حوزه علمیه نجف اشرف عراق امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در دومین کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی از شبکه عبرات تی وی پخش شد، اظهار داشت: روز جهانی قدس در جهان اسلام بسیار تأثیر گذاشته است و این نامگذاری سبب شد تا مسلمانان جهان به آن توجه بیشتری کنند.

وی افزود: با نامگذاری روز قدس، ملت های جهان به ملت مظلوم فلسطین توجه کردند و به حمایت مظلومان پرداختند.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف عراق با بیان این که اسرائیل غاصب به دنبال کمرنگ کردن مسئله قدس و این جایگاه شریف و مقدس است، ادامه داد: اسرائیل با توطئه های رسانه ای به دنبال از بین بردن قدس شریف است؛ اما خوشبختانه تاکنون به موفقیت چندانی دست نیافته است.

وی تصریح کرد: اگر روز قدس نامگذاری نمی شد، مسیر قدس تغییر می کرد و امروز شاهد حمایت مسلمانان جهان از این مکان شریف و مقدس نبودیم.

حجت الاسلام والمسلمین نوری حاتم الساعدی با بیان این که عادی سازی روابط سبب شد که سایر کشورها و مسلمانان موضع شدیدتر علیه اسرائیل غاصب بگیرند و نگذارند این مکان مقدس به فراموشی سپرده شود، بیان داشت: حمایت مردمی و حرکتی که پس از اعلام روز جهانی قدس آغاز شده است، تأثیر بسیار فراوانی در حمایت رسانه ای و حمایت کشورهای اسلامی داشته است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از گذشته تاکنون حمایت بسیار خوبی از جهاد مستمر فلسطینیان داشته است و حقیقت این است که اعلام روز جهانی قدس، عامل محرک برای ایجاد حرکت ها و انتفاضه های مختلف بوده است.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف عراق افزود: روز قدس، با ظلم و مداخله های اسرائیل که تلاش دارد فلسطین را مصادره کرده و قدس را به پایتخت صهیونیستی تبدیل کند، مقابله کرده و جلوی همه توطئه های دشمنان را گرفته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8