یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | Aug 1, 2021
کد خبر: 957034
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
عبدالسلام محمد

حوزه/دکتر عبدالسلام محمد گفت: وحدت بین مسلمانان جهان موجب هماهنگی، همدلی و هم افزایی آنها می‌شود؛ بنابراین وحدت در جهان اسلام عنصری مهم است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، دکتر عبدالسلام محمد، استاد الازهر مصر، امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در دومین کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی از شبکه عبرات تی وی پخش شد، اسلام را حلقه پایانی زنجیره رسالت پیامبران آسمانی توصیف کرد و با اشاره به اهمیت قدس شریف، اظهار داشت: امروز وحدت بین مسلمانان یک واجب دینی است که اهمیتش از واجبات دیگر کمتر نیست.

وی ادامه داد: وحدت بین مسلمانان جهان موجب هماهنگی، همدلی و هم افزایی آنها می‌شود؛ بنابراین وحدت در جهان اسلام عنصری مهم است.

استاد الازهر مصر، اتحادیه اروپا را یکی از نشانه‌های وحدت بین اروپاییان برشمرد و تصریح کرد: وحدت بین مسلمانان بسیار مهم و ضروری است؛ ما باید به دنبال ایجاد اتحادیه جوامع اسلامی باشیم.

وی درباره ترس برخی از وحدت، اظهار داشت: برخی تصور می‌کنند وحدت به معنای فراموش کردن عقاید و ذوب شدن در یکدیگر است؛ در حالی که وحدت، یکی شدن سیاست‌ها است.

دکتر عبدالسلام محمد افزود: با این وحدت باید از تولیدات همدیگر استفاده کنیم؛ وقتی این حمایت‌ها صورت گرفت، موجب تقویت همه مسلمانان جهان خواهد شد.

وی با بیان این که وحدت مسلمانان و بودن آنها زیر یک پرچم یکی از ضروریات امروز است تا مسجدالاقصی و فلسطین را آزاد کنند، گفت: مسجدالاقصی از ما می خواهد آن را از آلودگی ها نجات دهیم.

استاد الازهر مصر تصریح کرد: باید از طریق وحدت به این نتیجه برسیم که به همه مسلمانان در سراسر جهان کمک کنیم؛ یمن، عراق، مالزی، لبنان و همه کشورهای اسلامی نیاز به کمک اتحاد مسلمانان دارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8