دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۲ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 20, 2024
قبانچی

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین سید صدر الدین قبانچی گفت: اخیراً پدیده هایی به وجود آمده است که به شعائر حسینی توهین می کند و به حرمت نجف اشرف لطمه می زند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید صدر الدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه که در حسینیه اعظم نجف اشرف ایراد شد، گفت: اخیراً پدیده هایی به وجود آمده است که به شعائر حسینی توهین می کند و به حرمت نجف اشرف لطمه می زند و این غیر قابل قبول است؛ زیرا با شعائر حسینی سازگاری ندارد.

وی افزود: ما هیچ برنامه وارداتی از سوی طرف های غیر دینی را نمی پذیریم و از مدیریت داخلی و شورای استانداری می خواهیم که حرمت نجف اشرف را تضمین کرده و تصویب قانون قدسیت نجف اشرف را تسریع کنند.

امام جمعه نجف اشرف در خصوص برنامه های رسانه ای ماه مبارک رمضان گفت: این کوتاهی و تقصیر بر گردن شبکه های رسانه ای ماست، زیرا برخی از برنامه های پخش شده در ماه رمضان، برنامه هایی فاسد و ضد ارزش های دینی ما بود.

وی افزود: ما از مسئولان رسانه ای می خواهیم بر آنچه در شبکه های ماهواره ای ما منتشر می شود، نظارت داشته باشند و باید نظارت جدی بر محصول رسانه ای صورت گیرد؛ زیرا دست های پنهان و ناپاکی وجود دارد که به تولید برنامه های مبتذل کمک می کند.

حجت الاسلام و المسلمین قبانچی در خصوص سالگرد شهادت شهید آیت الله سید محمد باقر صدر گفت: ما در سالگرد اعدام شهید محمد باقر صدر و خواهر علوی ایشان بنت الهدی مدیون آن خون پاک هستیم.

وی ادامه داد: ما در پیروزی ها و امنیت زندگی می کنیم، رژیم بعث سقوط کرده و این خون پاک امانتی بر گردن ماست.

خطیب جمعه نجف اشرف به سالروز ورود حضرت مسلم بن عقیل (علیه السلام) به شهر کوفه در ۵ شوال سال ۶۰ هجری اشاره کرد و گفت: امام حسین (علیه السلام) وقتی حضرت مسلم بن عقیل (ع) را برای زمینه سازی ورود خویش به کوفه فرستاد، اشتباه نکرد، زیرا این امر به حکم الهی مخصوص این انقلاب بود. امروز عراق با وفاداری به اهل بیت (علیهم السلام) به گونه ای می درخشد که همه جهان را شگفت زده کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین قبانچی در مورد تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) در ۱۰۱ سال پیش، گفت: وهابیت بر اساس بیانیه پادشاه عربستان سعودی ساخته آمریکایی است و به همین مناسبت از مسلمانان درخواست می کنیم که متحد شوند و ریشه تکفیر را ریشه کن کنند.

وی در پایان خطبه با اشاره به حادثه شهادت خانواده اسماعیل هنیه، بیان داشت: کشتار و شهادت فرزندان اسماعیل هنیه رهبر فلسطین، نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت است و این اقدام بیانگر تداوم تروریسم صهیونیسم است و با این وجود تاکید می کنیم که رژیم اسرائیل و آمریکا از این جنایات پشیمان خواهند شد.

امام جمعه نجف اشرف در خطبه دینی، گزیده‌هایی از دعای امام سجاد علیه‌السلام در روز فطر پس از نماز عید را بیان کرد و به بیان معانی متعالی این خطبه زیبا که بیانگر فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) است، پرداخت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha