جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 7, 2021
آیت الله سینی بوشهری

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: پس از حادثه تروریستی فرانسه گویی که خودشان مقدمات کار را فراهم کرده بودند، آنها بلافاصله شدیدترین توهین ها را به پیامبر(ص) کردند که این مساله حاکی از یک توطئه جدید است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز صبح در مراسم اختتامیه نهمین اجلاسیه جامعه مدرسیه حوزه علمیه قم و علمای بلاد که  در مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع)  درحال برگزاری است گفت: جامعه مدرسین همیشه وظایف بسیار سنگینی به عهده دارد و در شرایط خفقانی که کسی جرات حمایت از امام راحل را نداشت این بیانیه های جامعه مدرسین بود که به بدنه نظام طاغوتی لرزه می انداخت.

وی افزود: جامعه مدرسین به دنبال ایجاد اجتماعاتی بزرگ نظیر این اجتماع است که مسایل کلیدی جهان اسلام بحث شده و در طول سال مشکلات و مسایل این مرکز  به عش آل محمد(ص) و به خدمت مراجع تقلید منتقل شود.

مدیر حوزه های علمیه اظهارکرد: تا کنون شش اجلاسیه منطقه ای برگزار شده است و اینک نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین برگزار می شود؛ در این همایش کمیسیون هایی که فعال شده اند به نیازهای جامعه روز می پردازد.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مباحثی چون اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و سبک زندگی اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر در محضر علما بررسی شد تا بررسی شود که خروجی این مسایل امروز در کشور آیا با مباحث اصیل اسلامی همخوانی دارد یا خیر.

دبیر نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد تصریح کرد: چند روز پیش پس از حادثه تروریستی فرانسه گویی که خودشان مقدمات کار را فراهم کرده بودند، آنها بلافاصله شدیدترین توهین ها را به پیامبر(ص) کردند که این مساله حاکی از یک توطئه جدی است.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: امروز مهمترین کار برای ما، ادامه راه است؛ یعنی ادامه راه حتی مهمتر از پیروزی انقلاب است؛ باید از خود بپرسیم که آیا در کارهای فرهنگی و امور تبلیغی به خوبی عمل کرده ایم یا خیر.

 

وی افزود: تلاش ما این بوده است که از نظرات علمای بلاد استفاده کنیم که سعی شده است که در این دو روز از این علمای بزرگ استفاده کنیم.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8