شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ |۵ رجب ۱۴۴۱ | Feb 29, 2020
عزاداری شیعیان مرکز اسلامی واشنگتن

حوزه/ مجلس سوگواري مظلومان ظالم ستيز كربلا طی ده شب اول محرم و با حضور پرشوق عاشقان سیداشهدا (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مركز تعليمات اسلامي واشنگتن(IEC) برگزار گرديد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» با فرارسيدن ماه محرّم ، ماه حماسه جاويد حسين (ع) ، ماه تبلور فرهنگ حياتبخش عاشورا، مجلس سوگواري مظلومان ظالم ستيز كربلا طی ده شب و با حضور پرشوق عاشقان سیداشهدا (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مركز تعليمات اسلامي واشنگتن(IEC)  برگزار گرديد.

اين مراسم كه هرشب از ساعت ۴۵/۶ تا ۱۱ شب از اولين شب محرم آغاز گرديد در عاشورا به اوج خود رسيد و آئين عزادري سالار شهيدان، حضرت ابا عبدالله‌الحسين(ع) و ياران با وفايش با حضور نزديك به دو هزار نفر از مسلمانان و شيعيان مناطق واشنگتن ، ويرجينيا ، مريلند و مهماناني از ايالتهائي دورتر در مركز تعليمات اسلامي واشنگتن و در فضايي آكنده از معنويت برگزار شد.

سخنرانان این مراسم طي سلسله بحث هاي خود كه هر شب تقديم عاشقان اهل بيت (ع) گرديد به تشريح قيام كربلا ، عوامل واثرات آن بر زندگي مسلمانان پرداختند .

حجت الاسلام والمسلمین احمد بحرینی مدیر و امام مرکز نیز در شب های تاسوعا و عاشورا به تحلیل شرایط زمانی آن دوران و شباهت عجیب آن با دوران کنونی پرداخت و با موشکافی و تحلیل موارد متعدد نسبت به نقش مفتی های درباری از یک سو و خوارج منحرف از سوی در محرم 61 با وقایع این روزهای دنیای اسلام به نقش مفتی های وابسته به آل سعود و مفتی های خوارجی داعش مسلک پرداخت.

امام جمعه مرکز با ذکر عوامل مختلفى كه دست به دست هم داد تا اسلام در معرض خطر قرار گيرد و نقش آن عوامل که اجازه داد در کمتر از پنج دهه افرادی متظاهر به اسلام به جاى پيامبر(ص) در صدر حکومت اسلامی بنشینند گفت: بنی امیه که كسانى بودند كه «لم يؤمنوا بالله طرفة عين»، حتى براى لحظه اى به خدا ايمان نياورده بودند و بنا به فرموده امیرالمؤمنین(سلام الله علیه) دربارهٴ امویان : «ما أسلَمُوا ولكن اسْتَسلمُوا وأسَرّوا الكفرَ فلمّا وجدوا أعواناً علیهِ أظْهَروه»؛ اینها مسلمان نشدند بلكه اسلام را ظاهر كرده و كفر را درون خود نگاه داشتند و منتظر فرصت شدند تا یار و یاوری پیدا كنند و آن كفر درونی خود را آشكار نمایند و در نهایت چنين كسانى بر مسند حكومت مسلمين نشستند و هر گروهى از مردم را به صورتى تسليم خود كردند. عده اى را با جوايز و هدايا، عده ديگرى را با تهديد و گروهى را با تبليغات فريب دادند. آنان براى فريب مردم حديث جعل كرده و مى گفتند پيغمبر(ص)فرمود: «هر كس حكومت كند، اطاعت او بر مردم واجب است.» و بر اساس همين حديث جعلى، مى گفتند: «چون حكومت در اختيار معاويه است، اطاعت او بر همه مردم واجب است».

مدیر مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن در بخش دیگری به هدف قیام حضرت سیدالشهدا (ع) بر اساس گفتار و نوشتار ایشان پرداخت و آن اهداف را در چهار مورد «اصلاح امور امت؛ امر به معروف؛ نهی از منکر؛ پیروی از سیره جدش پیامبر و پدرش علی(ع) و زنده کردن سیره آن دو بزرگوار» خلاصه نمود. ایشان همچنین با اشاره به آیات متعدد قرانی از عوامل مختلفی نام ‌برد که عامل ضلالت بوده است و با برشمردن و تشریح آنها ضلالت زدایی از امت را هم از نتایج قیام کربلا دانستند.

ايشان ضمن ابراز خوشوقتي فراوان از استقبال انبوه حاضرين كه هرشب سالن سخنراني را لبالب از جمعيت مي نمودند، قيام كربلا و خون حسين (ع) را ضامن بقاي اسلام حفظ ايمان وادامه عشق به اهل بيت (ع) دانستند و ضمن تشکر از حضور خیل عظیم عاشقان حسینی در مملکتی غریب و علی الخصوص با اشاره به حضور خیل گسترده جوانان و نوجوانان در این مراسم عشق به حسین (ع) را ضامن بقای اسلام ناب محمدی (ع) دانستند.

در اين مراسم مداح اهل بيت عصمت و طهارت حاج آقای مصلایی هر شب مراسم پرشور عزای سالار شیهدان را با روضه و سینه زنی برپا داشت که همراهی جوانان و اجرای برخی از نوحه ها و سینه زنی ها شور خاصی به این مراسم بخشیده بود. از دیگر نکات این برنامه ها پخش مستقیم آن از طریق یوتیوب بود که بسیاری از مشتاقان را که به علت دوری راه قادر به حضور در مرکز نبودند قادر ساخت تا همزمان با دیگر عزاداران به سوگواری برای آن امام همام بپردازند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =