پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
شهید آیت الله مدرس

حوزه/ «گلواژه‌های ماندگارِ» شامل تصاویر و دست‌نوشته‌های شخصیت های بازدیدکننده از موزه‌ آثار و اسناد شهید آیت الله مدرس توسط انتشارات آستان قدس رضوی چاپ و منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، این اثر منظومه‌ای از تصاویر و دست‌نوشته‌های اشخاص مطرح کشوری است که  از موزه‌ آثار و اسناد شهید آیت‌الله مدرس(ره) در کاشمر بازدید کرده‌اند.

این اثر که در قطع رحلی و با جلد سخت به چاپ رسیده، توسط مجموعه‌ زیارتگاه شهید آیت‌الله مدرس در کاشمر تهیه و تدوین شده و به سفارش آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) در طبس چاپ شده است.

موزه‌ آثار و اسناد شهيد آيت الله مدرس(ره) که اختصاصاً به معرفي این شهید بزرگوار پرداخته، در سال 1381 با همت امور فرهنگي مجتمع شهيد آيت الله مدرس (ره) و با مساعدت آستان قدس رضوي با گردآوري اسناد و تصاوير و بعضي از وسايل شخصي این عالم مجاهد تجهيز شد و در تاريخ دهم آذر1383 همزمان باشصت و هفتمين سالگرد شهادت آيت الله مدرس(ره) مورد بهره برداري عموم قرار گرفت.

این موزه مجموعه‌ای شامل اسناد و دست نوشته‌ها و وسایل شخصی از جمله قرآن، عصا، دو عدد پیراهن، چراغ، قلم، سجاده و پارچ سفالی و... شهید آیت الله مدرس (ره) است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =