شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ |۵ رجب ۱۴۴۱ | Feb 29, 2020
شیخ محیی الدین عفیفی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی الازهر

حوزه/ عفیفی گفت: هیچ مسلمانی نمی تواند از تیر تکفیر سلفی ها جان سالم به در ببرد، چون آنها همه گروه های اسلامی را تکفیر می کنند و غیر خود را اهل بدعت می دانند در حالی که خود آنها بیشترین بدعت را تاسیس کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شیخ محیی الدین عفیفی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی الازهر روز گذشته در گفتگو با یگی از پایگاه های خبری مصر گفت: حملات جریان سلفی مصر به تشیع و شیعیان موجب ایجاد فتنه های طایفه ای میان شیعه و سنی می شود و همه می دانند که موضع سلفی ها در برابر شیعیان موضعی خصمانه است.

وی افزود: تکفیر هیچ شخص و گروه مسلمانی جایز نیست، زیرا تکفیر شرایطی دارد و تکفیر در اسلام مساله ای مهم و حساس است و امروز نیز منطقه شرایط خطرناک و حساسی را پشت سر می گذارد و در نتیجه باید جلوی این دشمن تراشی ها و فتنه انگیزی ها گرفته شود و از سوی دیگر باید توجه داشت که هیچ مسلمانی نمی تواند از تیر تکفیر سلفی ها جان سالم به در ببرد، چون آنها همه گروه های اسلامی را تکفیر می کنند و غیر خود را اهل بدعت می دانند در حالی که خود آنها بیشترین بدعت را تاسیس کرده اند.

لازم به ذکر است که شیخ یاسر البرهامی رئیس سلفی های مصر شیعه را بدترین گروه اهل بدعت توصیف کرده و گفته که آنها در مسائل ضروری دین اسلام مخالف اهل سنت هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =