شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ |۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Nov 26, 2022
حضرت  آیت الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار مقامات وزارت امور دینی اندونزی

حوزه/ بهائیت مذهب نیست، بلکه یک جریان سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی می باشند که مرکز فعالیت سیاسی آنها فلسطین اشغالی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت  آیت الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار مقامات وزارت امور دینی اندونزی اظهارداشتند: آنچه بر ضد شیعه منتشر می کنند جنبه سیاسی دارد یعنی سیاست های غربی با کمک وهابی ها وجود یک مملکت شیعه مستقل قوی را نمی توانند تحمل کنند و به همین دلیل شبهاتی که دروغ و کذب محض است را منتشر می کنند.

ایشان ادامه دادند: من در سفری به مکه مکرمه متوجه شدم کتب زیادی به صورت نادرست و غیر واقع مسائلی را نسبت به عقاید شیعه منتشر کرده اند و در همان لحظه در کنار بیت الله الحرام عهد بستم در کتابی هر چند فشرده به عقاید شیعه بپردازم،  بحمدلله در 80 عنوان و به 11 زبان دنیا این کتاب را به رشته طبع درآوردم.

این مرجع تقلید افزودند: ما به هر کسی که از شیعه سوال دارد بارها در گفتار و نوشته هایمان گفته ایم برای سوال از شیعه به ما مراجعه کنید نه به دشمنان ما، خوب طبیعی است وقتی برای شناخت تشیع به دشمن تشیع مراجعه می کنید، مطلبی غیر از کذب و دروغ چیزی تحویل شما نمی دهد.

معظم له در خصوص توهین به عقاید اهل سنت تصریح کردند: ما فتوا داده ایم و برای شیخ الازهر هم فرستاده ایم که اهانت به مقدسات اهل سنت شرعا جایز نیست و آن را به زبان های مختلف دنیا ترجمه و منتشر کرده ایم.

دعوت از وزیر دینی اندونزی

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: در همین جلسه از وزیر امور دینی کشور دوست و برادر اندونزی دعوت می کنم در سفری به شهر مقدس قم از نزدیک با افکار و اندیشه های تشیع آشنا شوند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشتند: اگر امروز عده ای با مراجعه به وزارت امور دینی اندونزی ادعا می کنند به عنوان یکی از مذاهب موجود در ایران فعال هستند، باید بگویم، بهائیت مذهب نیست، بلکه یک جریان سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی می باشند که مرکز فعالیت سیاسی آنها فلسطین اشغالی است.

ایشان افزوند: وقتی قانون اساسی نوشته شد، من جزء نویسندگان آن و در گروه مذهب بودم، در گروه ما نمایندگانی از مسیحیان، یهودیان، زرتشتیان و اهل سنت حضور داشتند و ما تصویب کردیم با توجه به اینکه اکثر جمعیت ایران را شیعیان تشکیل می دهند، مذهب رسمی شیعه شود و ضمن احترام به اقلیت های دینی و مذهبی فعالیت های آزادانه آنان را در کشور مصوب کردیم.

این مرجع تقلید جهان تشیع  بیان داشتند: در همین ایام بود که بعضی بهائی ها آمدند و تماس گرفتند که ما را جزء اقلیت های رسمی کشور به حساب آورید که ما گفتیم شما مذهب نیستین و یک حزب سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی می باشید و پایتخت شما سرزمین های اشغالی است.

معظم له خطاب به مقامات وزارت امور دینی اندونزی در پاسخ به سوال ایشان مبنی بر وضعیت اقلیت های مذهبی به ویژه اهل سنت، پاسخ دادند: شما می توانید به منظور آشنایی بیشتر و آگاهی از وضعیت اهل سنت از مراکز، موسسات و فعالیت های اجتماعی و عمومی آنان بازدید کنید، علما و شخصیت های برجسته علمای اهل سنت در حال حاضر با ما در تماس هستند بطوریکه فرزندان یکی از علمای برجسته اهل سنت مرا عمو صدا می زنند.

آیت الله مکارم شیرازی افزودند: امروز علمای بزرگ اهل سنت و شیعه در برابر جریان های تکفیری تعاملات و همکاریهای علمی و پژوهشی متعددی داریم و در مجالس قانونگذاری و خبرگان ما دارای نماینده هستند.

این مرجع تقلید  به وضعیت مسیحیان و یهودیان در ایران اشاره کردند و گفتند: امروز این اقلیت های مذهبی به صورت آزادانه و در نهایت احترام دارای معبد و کلیسا هستند و نمایندگانی در مجلس قانونگذاری دارند و دارای انتخابات آزاد هستند و جمهوری اسلامی همه چیز آنان را به عنوان اقلیت های دینی پذیرفته و بدون هیچ اختلافی در حال زندگی هستیم.

معظم له تصریح کردند: دشمنان ما بر ضد ما تبلیغ می کنند که اقلیت های مذهبی در کشور ما آزاد نیستند، آنان در آزادی و امنیت کامل مشغول گذاران زندگی هستند و این تبلیغات بدون شک دروغ است.

این مفسر قرآن کریم ادامه دادند: در مناسبت های مختلف دهها و صدها خبرنگار و فعال رسانه خارجی به ایران سفر می کنند و وقتی ایران و موقعیت آن را می بینند، می گویند " این ایرانی که ما می بینیم با آن ایرانی که برای مان ترسیم، تبلیغ و شینده ایم بسیار متفاوت است.

انتهای پیام   313/17

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =