یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 20, 2020
حامد نیکزادیان مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان ها

حوزه/ مدیر سفرهای استانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از سفر رئیس این مرکز به استان یزد و دیدار با اساتید و طلاب این استان در هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حامد نیکزادیان ضمن تبریک آغاز ایام دهه مبارک فجر گفت: رئیس و مدیران ارشد مرکز خدمات، هفته آینده و در ایام مبارک دهه فجر از تاریخ 17 تا 20 بهمن‌ماه به استان یزد سفر خواهند کرد.
وی گفت: سفر به استان یزد چهاردهمین گام از سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات است و از مهم‌ترین اهداف این سفرها می‌توان به زمینه‌سازی برای ایجاد یک حرکت علمی و فرهنگی در حوزه‌های علمیه اشاره کرد.
مدیر سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات ادامه داد: به همین منظور مدیران و مسئولان ستادی مرکز خدمات در قالب گروه‌هایی به‌ تمامی مدارس علمیه استان سفر می‌کنند و ضمن دیدار با مدیران، اساتید و طلاب، از ممتازین تحصیلی این مدارس تجلیل به عمل می‌آورند.
وی بیان کرد: استان یزد دارای 11 شهر حوزوی و 31 مدرسه علمیه است که از این تعداد 12 مدرسه مربوط به برادران و 19 مدرسه مربوط به خواهران است.
مدیر سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات در ادامه گفت: روزهای یکشنبه و دو‌شنبه گروه‌های اعزامی از سوی رئیس مرکز خدمات در قالب چهار گروه به مدارس علمیه سراسر استان اعزام می‌شوند و با طلاب این مدارس دیدار می‌کنند.
مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان‌ها با بیان اینکه معرفی جامع و کامل از مأموریت و شرح وظایف مرکز خدمات یکی از اهداف مهم این سفرها است، عنوان کرد: به همین منظور گروه‌های اعزامی گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات جدید این مرکز و همچنین نحوه آگاهی از این خدمات ارائه می‌کنند و سپس بروشورهایی که حاوی خلاصه‌ای از فعالیت‌های مرکز است بین طلاب توزیع می‌شود.
وی ابراز داشت: یکی از برنامه‌های این گروه‌ها بررسی نیازها و مشکلات طلاب استان از نزدیک است و پس از شنیدن سؤالات و مسائل مطرح شده، در جلسه‌ای گزارش این دیدارها به رئیس مرکز خدمات ارائه شده و تصمیمات لازم در همین جلسه اتخاذ می‌شود.
آقای نیکزادیان تصریح کرد: نمایندگان اعزامی از سوی رئیس مرکز خدمات پس از برنامه پرسش و پاسخ در مدارس و پاسخ به سؤالات طلاب، در مراسمی از ممتازین تحصیلی، حافظین قرآن، مدیران، اساتید و عوامل اجرایی مدارس تجلیل می‌کنند.
وی گفت: شناسایی و استفاده از ظرفیت‌ها و منابع استانی و هویت بخشی، تقویت و ارتقا مراکز استانی در بین دستگاه‌های حوزوی، حاکمیتی و دولتی از دیگر اهداف این سفرها است و به همین منظور دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، مدیران مراکز حوزوی و مسئولان ادارات و مؤسسات دولتی مرتبط با مرکز خدمات، ازجمله برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در این سفرها است.
مدیر سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات افزود: حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات دوشنبه شب وارد استان می‌شوند و در اولین گام نشستی بین رئیس مرکز خدمات و گروه‌های اعزامی برگزار می‌شود و سرگروه‌ها گزارش مأموریت خود را به اطلاع رئیس مرکز می‌رسانند.
وی ابراز داشت: برنامه رئیس مرکز خدمات در روز سه شنبه با حضور در گلزار شهدای استان یزد آغاز می‌شود و سپس دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، اساتید، مدیران و معاونان مدارس علمیه شهرستان یزد، تعدادی از شخصیت‌های حوزوی و دیدار با کارکنان مرکز خدمات استان و خانواده آنان از دیگر برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در این روز است.
مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان‌ها به برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در روز چهارشنبه اشاره کرد و گفت: دیدار با مدیران ادارات و سازمان‌های دولتی در ارتباط با مرکز خدمات و دیدار با دو نفر از علمای برجسته استان برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در آخرین روز سفر استانی یزد است.
شایان‌ذکر است، ارتباط نزدیک و عاطفی با جامعه‌ی هدف و گفتگوی صمیمانه با آنها، اطلاع یافتن از نحوه‌ی خدمت‌رسانی در استان‌ها از جهت کمی و کیفی و بررسی نیازها و مشکلات حوزویان با شنیدن نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادها و ارزیابی وضعیت مرکز خدمات در تعاملات و ارتباطات با مراکز و ادارات حوزوی و دولتی استان ازجمله اهداف سفرهای رئیس مرکز خدمات و هیئت همراه است.
همچنین از دیگر اهداف این سفرها می‌توان به حضور مدیران ارشد ستادی در صف و درک متقابل از فعالیت‌ها با توجه به محدودیت‌های استانی، کسب و تبادل تجربیات موفق استانی به استان‌های دیگر و هویت بخشی، تقویت و ارتقا مراکز استانی در بین دستگاه‌های حوزوی، حاکمیتی و دولتی اشاره کرد.
امسال سومین سالی است که سفرهای استانی برگزار می‌شود و در سه سال گذشته رئیس مرکز خدمات با سفر به استان‌های آذربایجان غربی، کرمان، خوزستان، ایلام، سمنان، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، فارس، بوشهر، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی و شهرستان کاشان با حوزویان این استان‌ها دیدار و مشکلات حوزویان این استان‌ها را از نزدیک مورد بررسی قرار داده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8