شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |۱۰ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 4, 2020
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی

حوزه / نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین د به راهکارهای گرفتار نشدن در فتنه اشاره و گفت: اگر انسان از حرام‌خوری، دروغ، غیبت، ظلم و بدی‌ها پرهیز کند، قرآن را بخواند و نسبت به آن فهم پیدا کند و واجبات دین را انجام دهد، صاحب تقوا شده و این تقوا چراغی را در دل انسان متقی روشن می‌کند که قدرت تشخیص فتنه‌ها را پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در مراسمی در جمعی مردم  آبیک برگزار شد، به اهمیت بصیرت، بینش سیاسی و دینی اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تأکید می‌کنند که یکی از رسالت‌های جدی ائمه جمعه، ائمه جماعت و دانشگاهیان کمک به ارتقای بینش دینی و بینش سیاسی جامعه است.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: بصیرت داشتن به معنای فریب نخوردن، شناخت منافق از غیر منافق، تشخیص سخن راست از سخن دروغ و پشتیبانی از ولایت و رهبری در مقابل «ابن‌زیادهای» زمان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: گروه مجاهدین خلق که با نام منافقین شناخته شده‌اند و از آیه قرآن برای معرفی خود استفاده می‌کنند، دیگر منافق محسوب نمی‌شوند زیرا آن‌ها مرحله نفاق را گذرانده‌اند و جزء محاربین محسوب می‌شوند.

وی تأکید کرد: منافقانِ امروز، همان کار منافقان قدیم را انجام می‌دهند، اما هنوز پرده‌ها از چهره کنار نزده‌اند و چهره‌هایشان آشکار نشده است؛ بصیرت به معنای این است که به مرحله‌ای از شناخت برسیم که این جریان را بشناسد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی عنوان کرد: زمانی منافقان چهره‌های بزرگ و شخصیت‌های انقلاب ما را امریکایی و امپریالیست معرفی می‌کردند اما در نهایت خودشان به دامان امریکا رفتند و مجریان نقشه‌های حمایتی آن‌ها از تروریست‌ها در منطقه شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به فرازی از خطبه امیرالمؤمنین (ع) در خصوص فتنه، یادآور شد: امام علی (ع) در خطبه 50 نهج‌البلاغه به نحوه پیدایش فتنه اشاره کرده است و می‌فرماید: فتنه از هواهای نفسانی فتنه‌گران، دروغ ها، احکامی که صادر و حرف‌هایی که شایعه می‌کنند ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به رفتارهای منافقانه «بنی‌صدر»، افزود: آن‌هایی که فتنه به پا می‌کنند از صداقت بی‌بهره‌اند و «بنی‌صدر» هم با رفتارهای منافقانه و دروغین، فتنه به پا کرد تا به خواسته‌های دنیایی‌اش دست پیدا کند.

امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: امیرالمؤمنین (ع) در ادامه فرموده‌اند وقتی فتنه پا می‌گیرد، عده‌ای طرفدار عده‌ای می‌شوند، بدون این که طرفداری خود را با دین و رضایت الهی هماهنگ کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی اظهار کرد: حضرت در ادامه فرموده اگر حق و باطل با هم قاطی نشود، فتنه شکل نمی‌گیرد و مردم به انحراف و فریب کشیده نمی‌شوند اما وقتی حق و باطل در آمیخته شود، فتنه شکل گرفته و در نهایت برخی دچار انحراف و فریب می‌شوند.

وی تصریح کرد: امام علی (ع) در ادامه خطبه 50 فرموده‌اند اگر حق را لباس باطل نپوشانند، معاندین نمی‌توانند از حق و باطل سوء استفاده کنند و زبان معاندین از سخن گفتن درباره فتنه باز می‌ایستد اما آن‌ها بخشی از باطل و بخشی از حق را با هم در می‌آمیزند و اینجا شیطان بر کسانی که با او سنخیت دارد، مسلط می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به راهکارهای گرفتار نشدن در فتنه اشاره کرد و افزود: اگر انسان از حرام‌خوری، دروغ، غیبت، ظلم و بدی‌ها پرهیز کند، قرآن را بخواند و نسبت به آن فهم پیدا کند و واجبات دین را انجام دهد، صاحب تقوا شده و این تقوا چراغی را در دل انسان متقی روشن می‌کند که قدرت تشخیص فتنه‌ها را پیدا خواهد کرد.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: خداوند می‌فرماید اگر اهل تقوا شوید، خداوند به شما فرقان می‌دهد که با این نعمت قدرت حق و باطل را از یکدیگر تشخیص می‌دهد و این موهبت ارزش معنوی بسیار بالایی دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =