یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 20, 2021
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد باقر واعظی؛ رییس دفتر مرکزی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان

حوزه/ حجت الاسلام سیدمحمد باقر واعظی گفت: متأسفانه امروز کسانی هستند که نسبت به حضرت فاطمه(س) و خاندان پیامبر ظاهراً ابراز محبت می کنند، اما عملکرد شان برخلاف روش و منش آن حضرت است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزای «حوزه»، حجت الاسلام سیدمحمد باقر واعظی رییس دفتر مرکزی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان در مراسم گرامیداشت مقام حضرت زهرا(س) در منطقه ی قلعه چه شرق کابل گفت: فاطمه زهرا(س) نه تنهای الگوی برای زنان عالم، بلکه برای جامعه بشری در تمام قرون و اعصار می باشد.

وی افزود: فاطمه زهرا در بخش اعتقادات، اخلاق، احکام و فقه و همچنین سیاست و اقتصاد سخنانی را ایراد نموده و به آن عمل کردند و نیز طریق عمل کردن به آنرا به بشریت آموختند.

واعظی تاکید کرد: فعالیت حضرت فاطمه(س) درعرصه سیاست، آنچنان برجسته است که می باید تمام سیاست مداران دنیا در پرتو آموزه های آن بی بی، مشق سیاست کنند.

وی تصریح کرد: حضرت صدیقه طاهره(س) خطبه ی تاریخی که در مسجد مدینه پس از رحلت پدر بزرگوارش ایراد کرد، یک سخنرانی ساده نبود، بلکه تمام اطراف و جوانب قضایا و شرایط زمان را در نظر گرفته بود.

رییس دفتر مرکزی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان ادامه داد: حضرت فاطمه، با خطبه جامع و تاریخی خود در مسجد مدینه، بسیاری از واقعیت ها را بیان کرد. با وجود اینکه کسی در آن زمان وی را یاری نکرد و به سخنانش گوش ندادند، اما با روشنگری سلامتی دین خدا و سنت رسولش را بیمه کرد.

واعظی در ادامه سخنان خود به وظیفه مسلمانان جهان به خصوص مردم مسلمان افغانستان نیز اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم بر مشکلات روز افزون برخواسته از لا قیدی و بی دینی رهایی یابیم و در صراط حق قدم بر داریم، باید حضرت فاطمه را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

وی افزود: امروز در افغانستان شرایط بگونه ای است که عده ای عملاً در برابر دین و ارزشهای اسلامی که حضرت فاطمه قربانی آن شد قرار گرفته و تلاش دارند که از هر وسیله ممکن حتی از خود دین بر علیه آن استفاده کند.

واعظی یادآور شد: متأسفانه امروز کسانی هستند که نسبت به حضرت فاطمه(س) و خاندان پیامبر ظاهراً ابراز محبت می کنند، اما عملکرد شان برخلاف روش و منش آن حضرت است.

واعظی در پایان گفت: این حدیث که پیامبر بزرگوار اسلام فرمود که غضب فاطمه غضب من و غضب من غضب خداوند است تنها مربوط به زمان حیات آن حضرت نیست. بلکه اگر امروز هم که سالها است حضرت از دنیا رفته، اگر پیروانش برخلاف خواست وی حرکت کند او در غضب خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8