دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 26, 2021
با آیت الله حسینی بوشهری

حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: دولت های قدرتمند با سلطه و نفوذی که بر رسانه ها، افکار و سازمان ملل دارند، حرف خود را به کرسی می نشانند و اوضاع را به نفع خود تغییر می دهند.

آیت الله حسینی بوشهری در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اشاره به پیروزی های غرور آفرین گروه های مقاومت بر گروه ترویستی داعش و شکست های جبهه استکبار و ایجاد فتنه های جدید علیه جهان اسلام گفت: واقعیت این است نقش مقاومت در عصری که در آن زندگی می کنیم،  در مقابله با معاندین و گروه های ضد دینی،  بسیار کلیدی و پررنگ است؛ این سخن بدین معنا است با توجه به دشمنی های دشمنان اسلام، اگر جبهه مقاومت در مقابل زیاده خواهی و طمع ورزی های دشمنان و مزدوران در منطقه در صحنه نبود و شکل نمی گرفت، معلوم نبود آینده کشورهای اسلامی به کجا می انجامید.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: بعد از بیداری اسلامی در منطقه، چند سالی است که دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی مانند سوریه، عراق و یمن تحرکاتی را علیه دین، اسلام ناب و کشورهای اسلامی آغازکرده اند و اقدام به آوردن و تربیت گروه هایی کرده اند که بیگانه از دین و مکتب ناب محمدی(ص) بوده اند.

 امام جمعه قم افزود: دشمنان با این عملکرد در حقیقت به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان اسلام بوده اند و در قدم اول با ایجاد اختلاف مسلمانان را به جان هم انداختند و در قدم های بعدی برای ایجاد اختلاف و تنش بیشتر و خشن جلوه دادن اسلام، از سراسر دنیا نیروهایی را جمع کردند و همه نوع امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و جنگ افزار و سلاح و پشتیبانی لجستیکی و مالی را به گواه خود مسئولین رده اول آمریکا انجام داده اند تا بتوانند ریشه اسلام را هدف قرار دهند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با بیان اینکه در این روزها، شاهد اتفاق مهمی در جهان اسلام هستیم و آن پیروزی نیروهای مقاومت اسلامی و از بین رفتن دولت خود خوانده ای است که آمریکایی ها و اسرائیلی ها علیه دین و اسلام ناب به راه انداخته اند و از طرفی شاهد اتحاد جهان اسلام علیه سخنان اخیر رئیس جمهور ایالت متحده در خصوص فلسطین می باشیم گفت: البته ممکن است  از لحاظ نظامی این گروه های تروریستی از بین رفته و درگوشه و کناری حضور داشته اباشند، اما با حضور قدرتمندانه نیروهای انقلابی و حمایت قاطع نظام جمهوری اسلامی، حضور سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی با تأییدات مقام معظم رهبری و هدایت، تدبیر و ابتکارات عالمانه و مدبرانه ایشان و مرجعیت شیعه در عراق، چیزی به نام دولت تکفیری و داعش وجود نخواهد داشت.

 آیت الله حسینی بوشهری گفت:نکته مهم این است چنانچه داعش  در بعُد نظامی از بین رفته اند، لازم است در بعُد فرهنگی  فعالیت های منسجمی را انجام داد تا اساس تفکر داعش هم متلاشی شود تا از این پس  دیگر شاهد تشکیل گروهای از این قبیل نباشیم.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه اظهار داشت: مسئله فرهنگی و تفکر داعش موضوع مهم و ضروری است و اگر بتوانیم در این مسئله قاطعانه عمل کنیم، می توانیم گامهای مهمی در عرصه مبارزه با تروریسم از خود در پهنه تاریخ جهان اسلام به یادگار بگذاریم، همان طور که دربعُد نظامی عمل کردیم و با جان فشانی جوانان عزیز، تحت عنوان مدافعان حرم، موجبات شادی جامعه اسلامی و رهبر انقلاب را فراهم آورده ایم.

 امام جمعه قم با تاکید بر درو بودن آمریکا در منطقه اظهار داشت: تجربه نشان داده قدرت های زورگو مانند آمریکا، صهیونیزم جهانی و جبهه استعمار تنها برای منافع کشورشان حرکت می کنند و تأسیس گروه های داعش هم براساس همان تفکر استعمار گری و  مکر و حیله است.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری عنوان کرد: کدام مسئول دولتی، آدم عاقل و آزاده است که نداند گروه هایی مانند داعش چرا به وجود آمده اند و چه کسانی به وجود آورده اند و الان چرا همین ها ادعای ضد تروریسم بودن می کنند.

 آیت الله حسینی بوشهری گفت: داعش با پول و حمایت غربی ها، دولت های منطقه راه اندازی شد، ولی همین ها وقتی دیدند جهان اسلام برای از بین بردن داعش با تمام وجود به میدان آمده، به قول خودشان ائتلافی تشکیل داده اند که بنابر تعبیر خودشان ما هم مخالف این گروه ها هستیم.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه اظهار داشت: قدرتهای استعمار گری خواستند به مردم منطقه القاء کنند که تنها شما از این گروه ها زخم نخورده اید ما هم گرفتار شدیم و حالا آمده ایم از بین ببریم؛ بنابراین ما هم باشما هستیم. این حرکت یعنی فریب دادن افکار ،ولی چه کسی که نداند حنای این قدرتها دیگر رنگی ندارد.

 امام جمعه قم افزود: ولی مشکل این است دولت های قدرتمند با سلطه ای و نفوذی که بر رسانه ها، افکار و در سازمان های بین المللی دارند و با ضعفی که دولت مردان کشورهای اسلامی و جهان سوم در مجامع بین المللی از خود نشان می دهند، حرف خود را به کرسی می نشانند و اوضاع را به نفع خود تغییر می دهند.

عضوشورای عالی حوزه های علمیه عنوان کرد: در واقع همه نخبگان، عالمان و مردم آزادی خواه می دانند که امریکا به دلیل قدرتی که در ابعاد نظامی و تکنولوژی دارد بر دولت های منطقه فشار می آورد و در جهان نقش آفرینی می کند و حرف خود را در مجامع بین المللی به کرسی می نشاند. بنابراین این شرایط دنیای جهان است و این هم قدرتهایی که در آن حضور دارند.

40/313

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8