یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 20, 2020
ائتلاف فتح

حوزه/ ائتلاف فتح عراق، رؤسای سه گانه عراق را به استقبال از کمیته ای که آیت الله سیستانی پیشنهاد دادند، دعوت کرد و متعهد شد تمام تلاش خود را برای موفقیت این کمیته و اجرای برنامه آن به کار گیرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، ائتلاف فتح عراق، رؤسای سه گانه عراق را به استقبال از کمیته ای که آیت الله سیستانی برای مبارزه با فساد و انجام اصلاحات پیشنهاد دادند، دعوت کرد و متعهد شد تمام تلاش خود را برای موفقیت این کمیته و اجرای برنامه آن به کار گیرد.

این ائتلاف تصریح کرد: آیت الله سیستانی همیشه سوپاپ اطمینان عراق و پیگیر مصلحت ملت آن بوده اند و در جهت تحقق منافع، آرمان و خواسته های ملت عراق برای جریان های سیاسی توصیه هایی را بیان کردند.

ائتلاف فتح افزود: بر اساس توصیه های آیت الله سیستانی، رؤسای سه گانه و تمامی مقامات را به استقبال از این کمیته دعوت می کنیم و از آنان می خواهیم به اعضای خود اجازه دهند تا به صورت دقیق با محتوای این کمیته آشنا شوند.

 این حزب عراقی در بیانیه خود اشاره کرد: ائتلاف فتح متعهد می شود تمام تلاش خود را برای قانونگذاری لازم در جهت موفقیت این کمیته و اجرای برنامه های آن به کار بگیرد و با فراکسیون های سیاسی همکاری کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد صافی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه نماز جمعه گذشته گفته بود گفت: آیت الله سیستانی پیشتر پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای از افراد متخصص و خارج از جریان های دولتی را که دارای اعتبار و لیاقت باشند، داده بودند.

وی با بیان اینکه باید به اعضای کمیته اجازه داد تا از روند اوضاع با دقت  اطلاع یابند، گفت: اگر این کمیته فعالیت خود را کامل و اقدامات قضایی، قانونی و اجرایی را مشخص کرد در آن زمان به صورت قانونی تصویب خواهد شد، امّا در آن زمان به این پیشنهاد توجهی نشد و اکنون اگر این پیشنهاد عملی شود راه مناسبی برای حل بحران خواهد بود.

ائتلاف فتح دومین فراکسیون بزرگ پارلمان عراق است که به ریاست هادی عامری، فرمانده سپاه بدر که زیر نظر حشدالشعبی فعالیت می کند، دارای 46 صندلی از مجموع 329 کرسی پارلمان عراق است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8