یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 24, 2021
اهتمام

حوزه/ حجت الاسلام اهتمام با اشاره به اینکه هر طلبه باید یک رسانه باشد، گفت: با توجه به فضای ارتباطات و دنیای مجازی که انسان ها در آن بیشتر از دنیای حقیقی تنفس می کنند، حضور روحانیون و مبلغان در محیط‌های مجازی از ضروریات است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، حجت الاسلام حامد اهتمام، مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، گفت: یکی از وظایف مهم دفتر تبلیغات اسلامی، اعزام مبلغان به محیط های تبلیغی پس از فراگیری آموزش‌های لازم در زمینه های تبلیغ و ترویج معارف اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی که  تبلیغ دین به صورت حضوری در فضاهای عمومی و محافل دینی و مذهبی وجود ندارد و از طرفی تبلیغ دین تعطیل بردار نیست از این رو طرحی با عنوان «تبلیغ دین در فضای مجازی» در معاونت فرهنگ و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان رقم خورد.

حجت الاسلام اهتمام افزود: هدف اصلی این طرح این بود که هر مبلغ  از طریق راه اندازی یک کانال با نام خود و بارگذاری مطالب دینی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی بتواند ارتباط خود را با بدنه جامعه حفظ کند.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به فضای ارتباطات و دنیای مجازی که انسان ها در آن بیشتر از دنیای حقیقی تنفس می کنند، حضور روحانیون و مبلغان در محیط های مجازی از ضروریات است و هر طلبه بایستی خود یک رسانه باشد.

وی تصریح کرد: جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در این نوع تبلیغ، لازم است هر مبلغی که تمایل دارد در این طرح شرکت کند یک فایل صوتی، تصویری از محتوای منبر و سخنرانی خود ارائه کند که بعد از نظارت فنی و محتوایی حکم اعزام تبلیغی شخص صادر خواهد شد.

حجت الاسلام اهتمام ابراز داشت: در این طرح، روزانه یک مسابقه قرآنی طراحی می شود که مبلغان با بارگذاری آن در کانال خود می‌توانند پویایی و زنده بودن کانال خود را افزایش بدهد.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف این طرح هویت‌بخشی به طلاب در فضای مجازی است، گفت: در حال حاضر مجموعه‌ها و نهادها و مراکز فرهنگی در شبکه های اجتماعی حضور فعالی دارند ولی ما در این طرح به دنبال این هستیم که هر طلبه با نام خود و با تصویری که در پروفایل خود قرار می‌دهد یک هویت واقعی و مشخص در فضای مجازی داشته باشد.

وی افزود: از امتیازات دیگر این طرح این است که با همکاری گروه های تبلیغی فعال و توانمند توانستیم ۲۰۰۰ محتوای تبلیغی با موضوع ماه مبارک رمضان و کرونا تولید کنیم که طلاب و مبلغان در این طرح می توانند در کانال خود از این محتوا استفاده کنند.

حجت الاسلام اهتمام اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در قرارگاه جهادی طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان تحت عنوان کمیته فرهنگی تبلیغی، افتخار مسئولیت هماهنگی بین نهادهای حوزوی و دینی استان را به عهده دارد و ان شاءالله با همه توان و با همکاری همه نهادها بتوانیم در ماه مبارک رمضان امسال با توجه به شرایط فعلی مثل سالهای گذشته ترویج معارف اهل بیت(ع) را با حضور طلاب و مبلغان دینی در فضای مجازی داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ابراز داشت: طبق برآورد انجام شده امسال بیش از ۷۰۰ مبلغ خواهر و برادر در این طرح شرکت خواهند کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8