شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
نماینده ولی فقیه در فارس

حوزه/ امام جمعه شیراز در نشستی با منتخبان مردم فارس در مجلس یازدهم، گفت: نماینده همه ما دارای ارزش های مشترکی هستیم و باید منافع ملی و یا استانی را بر منافع شخصی مقدم بداریم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام عصر امروز در نشستی با 18 منتخب استان فارس در مجلس یازدهم که در دفتر امام جمعه شیراز  برگزار شد، اظهار داشت: اصل بحث با شما منتخبان عزیز که به زودی در کسوت نمایندگی مردم استان درخواهید آمد، این است که باید در مسائل راهبردی استان  وحدت رویه‌ای داشته باشیم، اگر جز این باشد نمی‌توانیم خواسته‌های مردم را در سطح ملی پیگیری کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: مسلما در عرصه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در طول سال‌های گذشته این مشکل وجود داشته است، بنابراین برای اینکه موضوع را حل کنیم باید راهکاری داشته باشیم که ما را به انسجام برساند و ارتباطات شبکه ای میان نمایندگان، متخصصان و نخبگان و نهایتا مسئولان استانی ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تصریح اینکه همه ما دارای ارزش های مشترکی هستیم و باید منافع ملی و یا استانی را بر منافع شخصی مقدم بداریم، خاطرنشان کرد: این مسئله اگر جزو باورها شد، ایجاد انسجام و کار تشکیلاتی ممکن است، اما اگر شخصی به منافع خود روی آورد و پیگیر مسائل خود در مجلس شد تحقق این هدف دیگر امکان‌پذیر نیست.

وی عنوان کرد: نکته دیگری که در بحث ارزش‌ها وجود دارد موضوع ولایت‌پذیری است که باید در عمل به آن عقیده داشته باشیم و تنها ورد زبانمان نباشد، همچنین دانش‌محور بودن نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که باید مدنظر قرارگرفته شود، تا اقتضای دانش را ندانیم و تا به صورت تخصصی و کارشناسی کارها را پیش نبریم، نمی‌توانیم به‌صورت منسجم عمل کنیم.

امام جمعه شیراز ادامه داد: امام خمینی(ره) می‌فرمودند که مجلس عصاره فضائل ملت است، اگر فضیلت علم، خود را نشان ندهد نمی‌توانیم خود را نشان دهیم، ازاین‌رو برنامه ها باید برپایه علم نوشته شود، هر چیزی که مطرح می‌شود باید پایه علمی داشته باشد، ارزش‌های مشترک باید در مسائل حفظ شود.

وی اظهار کرد: در پی آگاهی مشترک، هدف مشترک نیز باید دنبال شود، اگر فضیلت محور شد، کارها به نحو مطلوبی پیش خواهد رفت، اما اگر این‌گونه نشد و هر شخصی برای خود انگیزه‌ای مطرح کرد کارها به سمتی پیش می‌رود که انجام نخواهد گرفت، بنابراین اهداف مشترک به دنبال ارزش‌های مشترک می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: برخی مواقع استان‌هایی که جمعیت کمتری دارند بودجه‌های مطلوبی دریافت می‌کنند اما ما در رقابت استانی ضعیف هستیم و بعضا با واگذاری منابع و معادن استانمان به دیگر استان ها مواجه می شویم، ضعفی که از این منظر در کار است باید سامان داده و برطرف شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =