یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 28, 2021
تصاویر/امام جمعه ابرکوه با حضور جهادی از مردم سیل زده تا بیماران بستری کرونایی دلجویی کرد

حوزه/نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مسئولان یزد با توجه به سرمای هوا، رسیدگی به سیل‌زدگان ابرکوه را تسریع کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»در یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، عصر امروز در جلسه پیگیری رسیدگی به سیل‌زدگان ابرکوه ضمن بررسی اقدامات انجام شده پس از جلسه ستاد بحران در شهرستان ابرکوه که اواخر آذرماه برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های رسیده، از آن زمان تاکنون اقدام قابل توجهی برای مردم سیل زده انجام نشده است.

وی عنوان کرد: در جلسه ستاد بحران شهرستان ابرکوه که با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، جلسه مصوباتی داشت که صورت‌جلسه شد اما اکنون گزارش‌ها نشان می‌دهد که برخی دستگاه‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

آیت الله ناصری یزدی با اشاره به اینکه دمای هوا در منطقه سیل‌زده فیروزآباد که در کانال باد قرار دارد، در روزهای اخیر به ۹- نیز رسیده است، تأکید کرد: مسئولان به سرعت برای انجام تعهدات خود و رسیدگی به مردم اقدام کنند.

امام جمعه یزد از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد، مدیریت بحران استانداری یزد، فرمانداری ابرکوه، معاونت عمرانی استانداری یزد و سایر دستگاه‌های دست‌اندرکار رسیدگی به سیل‌زدگان را خواستار شد و افزود: به سرعت به امور مردم سیل زده رسیدگی و نیازهای آنها را تامین کنند.

وی تأکید کرد: نه تنها باید به مردمی که در سیل آذرماه دچار مشکلات جدی شدند، رسیدگی شود، بلکه باید اقدامات لازم برای پیشگیری از ورود سیل بعدی به شهر انجام شود که متاسفانه تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

آیت الله ناصری یزدی با اشاره به اینکه خیران پای کار هستند، تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی نیز باید با هماهنگی بیشتر و استفاده از ظرفیت خیران، انتظارات به حق مردم سیل زده را برآورده کنند.

در این جلسه در زمینه وضعیت سیل‌بندهای ابرکوه، آخرین وضعیت مردم سیل‌زده، ظرفیت خیران، اقدامات انجام شده در منطقه فیروزآباد و اسفندآباد، امکانات سپاه برای کمک رسانی و ... بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8