دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 1, 2021
بهجت پور

حوزه/ مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به ابعاد خانوادگی زندگی حضرت ابوطالب(ع) خواستار بازشناسی این ابعاد شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در دیدار اعضای کمیته برگزاری همایش حضرت ابوطالب(ع)، با اشاره به اهمیت نقش فاطمه بنت اسد(س) در خدمت به اسلام و پیامبر اسلام(ص)، اظهار داشت: اگر نظام مسائل همایش حضرت ابوطالب(ع) به صورت دقیق احصا شود، حوزه‌های علمیه خواهران آمادگی دارد در بخش ابعاد خانوادگی آن حضرت ورود و آن را تکمیل کند.

وی با اشاره به خروجی پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران، افزود: هزاران پایان‌نامه‌ها و مقاله پایانی از سوی بانوان طلبه نگارش می‌یابد که زندگی خانوادگی حضرت ابوطالب(ع) می‌تواند به موضوعات آنها افزوده شود و ادبیات علمی مناسبی را به دست دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه خواهران تبدیل شدن به محور اساسی تربیت دینی در مسائل زن و خانواده را در افق ۱۴۱۴ در نظر گرفته است، یادآور شد: بر این اساس بسیار علاقه‌مندیم به چنین لایه‌هایی ورود کنیم.

وی با اشاره به درخشش بانوان طلبه در جشنواره‌های پژوهشی مشترک با حوزه‌های علمیه برادران، گفت: این مسئله از ظرفیت‌های مناسب پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران حکایت دارد.

در این دیدار همچنین اعضای کمیته برگزاری همایش حضرت ابوطالب(ع) گزارشی از فعالیت‌های انجام‌گرفته در این همایش ارائه کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8