چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ |۲۰ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 27, 2021
امام جمعه قزوین

 حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: محورهای مهم فرهنگ فاطمی نیاز به اولویت بندی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در دیدار با جمعی  از فعالان حوزه علیمه خواهران استان قزوین که به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) برگزار شد، با بیان اینکه موضوعات و محورهای مهم فرهنگ فاطمی می‌باید اولویت‌بندی شوند،  گفت: یکی از موضوعات مهم فرهنگ فاطمی، کرامت است. رسول گرامی اسلام(ص) فرموده شما در میدان مسابقه‌ای شرکت می‌کنید که قله آن کرامت است.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: این کلام حضرت، موضوعات بسیاری نظیر برتری زن و مرد را برطرف کرده است و کرامت انسانی را محور اصلی برتری زن و مرد قرار داده است. در دستگاه الهی روح مجردِ زن و مرد، انسان است و باید به جایگاه کرامت برسد و زن و مرد بودن را عاملی برای برتری قرار نداده است و زیرساخت‌های رسیدن به جایگاه کرامت را در همه انسان‌ها قرار داده است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: اصل دیگر فرهنگ فاطمی این است که همانطور که پیامبر(ص) برخلاف پیامبران پیشین که رسالتشان به قوم و قبیله خود محدود بود، پیامبر همه انسانها در تمام عصرها و زمان‌هاست، حضرت زهرا(س) نیز سیده نساء زنان عالم در تمام عصرها و زمان‌هاست.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین  تصریح کرد:  حضرت مریم(س) سیده زنان عالم در عصر خویش بودند و خداوند جایگاه بسیار والایی را برای ایشان ترسیم کردند، اما حضرت زهرا(س) سیده زنان عالم در تمام عصرها و زمانهاست و با این غنا می‌باید تلاش بیشتری کنیم تا جلوه‌های ایمانی، قرآنی و اسلامی حضرت را بیشتر به عالم معرفی کنیم.

 وی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های حضرت زهرا(س) این بود که در زندگی و دعا در وهله اول به فکر دیگران بود، عنوان کرد: در دنیایی که جهان به جای ایثار شیوه استثمار را در پیش گرفته است، حضرت فاطمه(س) پیش از دعا در حق خودشان، همسایه‌ها را دعا می‌کنند و ما با چنین فرهنگی می‌توانیم عالم را تحت تأثیر قرار دهیم

انتهای پیام /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8